مدیران اطلاعات دانش آموزان در سیدا را برای تهیه کتاب درسی تکمیل کنند

تهران- ایرنا- معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارس اطلاعات دانش‌آموزان را در سیدا تایید و تکمیل کنند تا کتاب‌های درسی به مدرسه ارسال شود. تا زمانی که هویت دانش‌آموزان احراز نشده باشد، امکان ثبت سفارش و ارسال کتاب فراهم نمی‌شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، محمد علوی تبار اظهار داشت: بیش از ۹۸ درصد از دانش آموزانی که در سامانه سیدا احراز هویت شده و تا ۳۱ شهریور ماه نسبت به سفارش درسی خود اقدام کرده بودند، کتاب خود را دریافت کرده اند. 

وی در خصوص اینکه چرا برخی از دانش آموزان هنوز موفق به دریافت کتاب‌های درسی نشده اند و این مشکل چه زمانی حل خواهد شد، بیان داشت: امکان ثبت سفارش کتاب درسی برای دانش‌آموزانی وجود دارد که ثبت‌نام‌ آنها در مدارس تکمیل شده باشد اگر ثبت‌نام تکمیل نشده و اطلاعات دانش‌آموز در پایگاه اطلاعاتی وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته باشد، امکان ثبت سفارش کتاب درسی فراهم نیست.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: تنوع این دانش آموزان با توجه به گستردگی مدارس و تنوع رشته های دوره دوم متوسطه زیاد است که هر گروه باید هرچه سریعتر با پیگیری از طریق مدرسه محل تحصیل نسبت به پیگیری تا دریافت کتاب درسی اقدام کنند.

ثبت نام کتاب های دانش آموزان اتباع

وی در خصوص ثبت سفارش و دریافت کتاب توسط دانش‌آموزان اتباع خارجی یادآور شد: این دانش آموزان که کد ۱۱ رقمی از وزارت کشور دریافت کرده و در مدارس ثبت‌نام شده‌اند، کتاب درسی دریافت کرده‌اند و هیچ مشکلی وجود ندارد اما افرادی که کد ۱۱ رقمی دریافت نکرده‌اند، به این معنا است که هنوز ثبت نام نکرده‌اند و امکان ثبت سفارش کتاب درسی وجود ندارد.

وی ادامه داد: از آنجایی که سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی متصل به سامانه ثبت نام دانش آموزی (سیدا) است، بنابراین نداشتن کد ملی به هیچ عنوان مانعی برای ثبت نام این دانش آموزان در سامانه کتاب نیست و این دانش آموزان پس از ثبت نام در سامانه سیدا و دریافت کد دانش آموزی به راحتی می توانند برای سفارش کتاب درسی اقدام کنند.

علوی تبار در مورد دانش آموزان پایه های اول و دهم گفت: دانش آموزان ورودی به هر دوره تحصیلی، به خصوص پایه اول و دهم، با توجه به تاخیر در پیگیری ثبت نام و یا انتخاب رشته و ثبت نام، به طور طبیعی پس از احراز هویت و تایید مدیر مدرسه در سامانه سیدا، امکان ثبت سفارش کتاب درسی را خواهند داشت، که به علت تاخیر در ثبت نام، سفارش و دریافت کتاب درسی آنان با تاخیر انجام می شود.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: خواهش ما از خانواده ها این است که هرچه سریعتر با پیگیری از طریق مدیر مدرسه نسبت به ثبت نام قطعی فرزند خود در سامانه سیدا اطمینان حاصل کنند و فوراً نسبت به سفارش کتاب درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی و پیگیری دریافت آن از طریق مدرسه اقدام کنند.

وی از مدیران مدارس خواست تا نسبت به پیگیری ثبت نام دانش آموزان در سیدا و پیگیری سفارش کتاب درسی آنان از طریق خانواده ها و دریافت کتاب های درسی از منطقه اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha