نمایشگاه نقاشی خط "خط نگار مهر" در اهواز برپا شد

اهواز - ایرنا - نمایشگاه آثار نقاشی خط مرتضی زندی هنرمند خوزستانی با عنوان "خط نگار مهر" در گالری ریم اهواز برپا شد.

مرتضی زندی دوشنبه در حاشیه برپایی این نمایشگاه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه شامل ۱۳ اثر با موضوع اشعاری از حافظ ، سعدی و مولانا است که به صورت نقاشی خط روی بوم نقاشی طراحی شده اند.

وی گفت : این آثار به صورت سیاه مشق ، خطاطی فرمی و محتوایی با ترکیب بندی خاص و متفاوت طراحی شده اند.

زندی با بیان اینکه هنر خوشنویسی را باید از کودکی در کتب درسی آموزش داد  افزود : به متصدیان امر آموزش پیشنهاد می‌شود هنر خوشنویسی از دوران ابتدایی به دانش آموزان آموزش داده شود تا این هنر اصل ایرانی از دوران کودکی در علاقه مندان پرورش داده شود.

این خوشنویس خوزستانی با بیان اینکه در مدارس درس هنر از سوی افرادی داده می شود که دانش و تخصص لازم را ندارند خاطر نشان کرد : هنر در آموزش و پرورش به خوبی دیده نشده است ، در مدارس باید هنر نقاشی و خطاطی که جزو کتاب‌های درسی است به صورت تخصصی از سوی هنرمند خطاط یا نقاش آموزش داده شود .

وی با اشاره به سبک نقاشی خط تصریح کرد : نقاشی خط به معنای ساده آن، ترکیبی از خوشنویسی و نقاشی است و شیوه ای است که مخاطب را با تلفیقی از هنر مدرن و سنتی در دنیای امروز آشنا می‌کند.

زندی در ادامه با اشاره به مقاومت، ایثار و ایستادگی شهید علی لندی خاطر نشان کرد : این نوجوان ۱۵ ساله از مصادیق ایثار و فداکاری است لذا برای گرامیداشت یاد و خاطره این نوجوان ایذه‌ای ثواب معنوی این نمایشگاه را به روح این قهرمان ملی هدیه می کنم. 

نمایشگاه نقاشی خط مرتضی زندی از امروز دوشنبه تا ۲۱ مهر ماه در گالری ریم برپا است.علاقه مندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۷.۳۰ تا ۲۱.۳۰  از این آثار در اهواز دیدن کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha