فرماندار مرند: بهره‌گیری از خرد جمعی برای رفع مشکلات شهر ضروری است

تبریز - ایرنا - فرماندار شهرستان ویژه مرند با بیان این‌که ذات شورا بهره‌گیری از خرد جمعی است، گفت: شورا باید به‌عنوان منتخبان مردم از مردم و نخبگان جامعه در جهت رفع مشکلات شهر استفاده کند.

داود گرشاسبی روز دوشنبه در مراسم معارفه شهردار بناب جدید ضمن تشکر از خدمات شهرداران و شوراهای دوره های قبل اظهار کرد: تعامل بین شهردار، شورا و مردم در جهت رفع مشکلات شهر یکی از عوامل موفقیت است.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت عقلی جامعه تعامل و پرهیز از هر نوع ستیز است که در حال حاضر ایجاد تعامل ما بین تمام ارکان حاکمیت و مردم و شورا از عوامل اصلی ایجاد وحدت رویه می باشد.

فرماندار مرند با تاکید بر اینکه شورا باید به مشورت و خرد جمعی اعتقاد داشته باشد تا شهری واحد وآبادداشته باشیم، ادامه داد: تغییر در محیط، تغییر در شرایط و تغییر در کالبد شهر، یکی از عوامل اصلی برای توسعه است و باید آن را قبول داشته و به تغییر ارزش قائل شویم 

گرشاسبی خاطرنشان کرد: زیرساخت توسعه در بستر آرامش اتفاق می افتد و تثبیت فضای حاکم و حرکت به سمت آرامش در جهت ساخت یک شهر ایده آل است که در کنار آرامش، ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری هم جز برنامه های شهرداری و شوراها باشد.

وی همچنین با اشاره به موضوع فرهنگ سازی در جامعه اظهار کرد: شوراها به کارهای فرهنگی نیز باید بیشتر توجه داشته باشند تا بتوان از تمام جوانب به موفقیت رسید.

فرماندار مرند تاکید کرد: ساخت و ساز اصولی شهر، استفاده از معماری اسلامی- ایرانی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، کاهش محدویت ها و کاستن از بروکراسی اداری و محدویت های غیر ضروری در جهت ساخت بهتر یک شهر می تواند موثر واقع شود.

در این مراسم، حکم انتصاب حمزه اصولی شهردار جدید بناب، توسط فرماندار شهرستان ویژه مرند اعطا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha