تسهیلات تکمیلی بازسازی مسکن زلزله زده خراسان شمالی پرداخت می‌شود

بجنورد- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای سرعت دادن به بازسازی واحدهای مسکونیمناطق زلزله زده خراسان شمالی تسهیلات تکمیلی تا چند روز آینده تامین و به این خسارت دیدگان پرداخت می‌شود.

اکبر نیکزاد روز دوشنبه در بازدید از روستای زلزله زده هاور شهرستان مانه و سملقان به خبرنگاران اظهار داشت: سقف تسهیلات پرداختی به زلزله زدگان برای بازسازی منازل پایین است و پاسخگوی نیاز ساخت و تکمیل نیست از این رو نقدینگی برای بازسازی مناطق خسارت دیده خراسان شمالی تامین می شود و تسهیلات تکمیلی پرداخت می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: علاوه براین، کمک های بلاعوض هم به این خسارت دیدگان پرداخت می شود.

وی با تاکید بر اینکه بازسازی این واحدهای خسارت دیده از زلزله باید پیش از فصل سرما تمام شود افزود: در روستای هاور ۴۰ واحد مسکونی در حال بازسازی است البته میزان تسهیلات کم است و پاسخگوی نیاز بازسازی نیست.

نیکزاد خاطرنشان کرد: بازسازی مناطق زلزله زده بامحوریت مردم انجام می شود و پای کار بودن مردم در این زمینه تعیین کننده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: تلاش داریم تا واحدهای خسارت دیده از زلزله بهار امسال خراسان شمالی پیش از فصل سرما بازسازی شود و مردم در زمستان با مشکل روبه رو نشوند.

استاندار خراسان شمالی هم گفت: بازسازی ۱۴۳ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده استان در اولویت است که باید تا پیش از فصل سرما تکمیل شود.
محمدعلی شجاعی اظهار داشت: در روستای هاور، برخی از زلزله زدگان که از سالمندان هستند، نتوانسته اند آورده لازم را تامین کنند در این زمینه کمیته امداد امام خمینی ره پای کار است و از مددجویان حمایت می کند.
وی افزود: رویکرد بر این است که سازه سبک در اختیار قرار گیرد تا برای اسکان زلزله زدگان مورد استفاده قرار گیرد و یا شماری کانکس به وسیله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین شود تا این خانواده ها در زمستان دارای سرپناه بوده و دغدغه اسکان نداسته باشند.
استاندار خراسان شمالی گفت: نباید هیچ خانواده از زلزله زدگان در فصل سرما در چادر باشند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha