وزیر کشور: فارس مظهر تعامل و تفاهم برای حل مشکلات مردم باشد

شیراز- ایرنا- وزیر کشور با اشاره به نامگذاری شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی گفت:‌ استان فارس که حرم سوم است، باید مظهر تعامل و تفاهم برای حرکت در راستای تحقق اهداف نظام، پاسخ به نیازهای مردم و رفع مطالبات آنها باشد که این موارد از بزرگترین توفیقات خدمتگزاران مردم است.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی، دوشنبه در آیین تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید فارس در سالن شهید امامی استانداری فارس در شیراز، با اشاره به آغاز به کار محمد هادی ایمانیه استاندار جدید فارس در این آیین افزود: شخص استاندار به تنهایی نمی تواند به این اهداف دست یابد و این مهم، همکاری همه را می طلبد؛ آنجا که دولت و ملت یکی شد مردم سالاری دینی که هم مفهوم اجتماعی و هم سیاسی دارد محقق می شود.
وی اظهار داشت:‌ تفاوت مردم سالاری دینی و دموکراسی غربی در همین است؛ دغدغه همه مسئولان ما این است که مردم چه نیاز و مشکلی دارند، مردمی که هزاران شهید تقدیم کرده اند؛‌باید دنبال حل مشکلات آنها باشیم.
وزیر کشور با بیان این که امروز جهل و سیاهی در غرب موج می‌زند، اظهار داشت: ما مبرا از این فضا، در زیر سایه نظامی که نام اهل بیت شکل گرفته است و امروز رهبری فرزانه، حکیم و پارسا دارد، زندگی می‌کنیم که خدمت در این نظام، افتخار بزرگی است.
وحیدی گفت:‌  خدمت در این نظام، کوچک و بزرگ ندارد و کوچک آن هم بزرگ است و هر کس در هر جایی به هر شکل که در خدمت این نظام و کشور امام زمانی قرار داشته باشد، باید به خوب ببالد؛ البته این فرصت خدمت، امتحان هم هست و باید سربلند بیرون بیاییم چرا که این امانت بزرگ به ما سپرده شده است.

دکتر ایمانیه مشهور به ایمان،‌تدین، پیگیری و کوشش مستمر است
وی با اشاره به توانمندی‌های استاندار جدید فارس گفت:‌ دکتر ایمانیه در این شهر و استان مشهور به ایمان، تدین، پیگیری و کوشش مستمر است؛‌ خود از بیت علم و خود، عالم  است؛‌ از بیت عمل و خود، عامل است و امروز، مسئولیتی بسی سنگین برعهده می گیرند خصوصا در استانی که سومین حرم اهل بیت است.

همه باید در مسیر تحقق سومین حرم اهل بیت حرکت کنند
وزیر کشور با اشاره به زینت یافتن فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی در سفر سال ۱۳۸۷ مقام معظم رهبری گفت:‌ از رهبری به خاطر انتساب این جایگاه رفیع به استان فارس تشکر می‌کنیم و اگر بخواهیم فارس را با همین نام بشناسیم که با همین نام هم شناخته شده است،‌ همه باید در این مسیر حرکت کنند.
وحیدی گفت:‌ باید علم و ادب در حرم سوم، متجلی باشد و فرهنگ و معنویت در آن موج بزند و جایی که فرهنگ معنویت وجود دارد، یعنی در آن هم‌راستایی، همسویی و انسجام است؛ وقتی انسجام ایجاد شد پیشرفت خیلی سریع تر در دسترس خواهد بود، چه پیشرفت سیاسی، چه اقتصادی، چه مادی و چه معنوی، همه اینها به بهترین شکل و به سرعت اتفاق می افتد.

استان فارس، الهام بخش باشد
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاثیرگذاری استان فارس بر تحولات سیاسی اجتماعی کشور گفت:  الهام آفرینی کار این استان است و باید الهام بخش باشد، استانی که همه بگویند از نظر رفاه، نبود آسیب های اجتماعی و تعامل و همدلی نمونه است.

در استانداری به روی همه باز است
وحیدی با اشاره به آغاز دوره جدید مدیریتی استان فارس گفت:‌ در استانداری، به روی همه باز است و آحاد ملت، دکتر ایمانیه را استاندار خود و او نیز خود را استاندار همه می داند.
وی اظهار داشت:‌ باید به گونه‌ای عمل شود که اگر مردم شهری دچار مشکلی شدند، بدانند کسی به اسم فرماندار یا بخشدار، آنجا هست که به مسائل آنها رسیدگی کند؛ البته ممکن است آنها نتوانند که همه مشکلات آنها را حل کنند اما هم اینکه مسئولان در کنار مردم باشد و مردم بدانند و ببینند که مسئولان از آنها و در بین آنها هستند، این مظهری از دولت اسلامی است.
وزیر کشور با بیان این که نبود فاصله بین مردم و دولت از ویژگی‌های دولت اسلامی است، گفت:‌ چنین دولتی به جامعه اسلامی که در آن معنویت، تفاهم، خیرخواهی و تعاون موج می شود منتهی می شود و آن‌گاه، پیشرفت ها رخ می‌دهد.

فارس، قطب پزشکی، صنایع و شرکت‌های دانش بنیان شود
وحیدی در ادامه گفت: استان فارس در مسیر توسعه کارهای زیادی دارد؛ البته اقدامات زیادی نیز صورت گرفته است، در همین استان فارس نسبت به قبل از انقلاب کارهای بسیاری شده است، با این وجود، باید تلاش شود که فارس در حوزه های پزشکی، صنایع و شرکت‌های دانش بنیان قطب شود.

هیچ زمانی را نباید برای جذب سرمایه‌ از دست دهیم
وزیر کشور با بیان این که گردشگری مذهبی و سلامت در استان فارس جایگاه ویژه‌ای دارد، بر جذب سرمایه‌گذاری‌ها در این عرصه تاکید کرد و گفت:‌ نیاید هیچ زمانی را برای جلب سرمایه از دست بدهیم.

مجوزهای سرمایه‌گذاری یک ساعته صادر شود
وحیدی در ادامه خطاب به استاندار فارس گفت:‌ تمام مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان باید از قبل و در تعامل با سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت‌های آّب، برق و ... اخذ شود و هر سرمایه‌گذاری که مراجعه کرد،  مجوز فعالیت وی در مدت یک ساعت صادر شود؛ معنا ندارد سرمایه‌گذاران برای یک مجوز ماهها و سال ها معطل شوند.
وزیر کشور گفت:‌ انتظار است که استان فارس در سال های آینده گام‌های بلندی در مسیر توسعه بردارد و در برخی حوزه‌ها که به اندازه کافی پیشرفت نداشته است، به نقطه قابل قبولی برسد.
 

در این آیین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و لشکری برگزار شد، محمدهادی ایمانیه به عنوان استاندار فارس معرفی و از خدمات عنایت‌اله رحیمی که از ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۷ این مسئولیت را برعهده داشت، قدردانی شد.
هیات دولت روز چهارشنبه هفتم مهرماه جاری رسما انتصاب محمد هادی ایمانیه به عنوان استاندار فارس را تصویب و اعلام کرد.
ایمانیه زاده ۱۳۴۱ در شیراز است. او  پزشک و دانش‌آموخته فوق تخصص گوارش کودکان از دانشگاه کینگز لندن است.
ایمانیه سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۶ به مدت ۱۲ سال رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود. وی قبل از آن در مسئولیت‌های معاون دارو و درمان و معاون پشتیبانی این دانشگاه فعالیت داشت و در سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۸ نیز رئیس بیمارستان نمازی بود.
ایمانیه همچنین به عنوان عضو کمیته آموزش پزشکی جامعه‌نگر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال ۱۳۸۰ ، سرپرستی شاخه درمان کمیته امنیت اجتماعی استان فارس در سال‌های ۱۳۷۸تا ۱۳۷۷ و به عنوان رئیس بیمارستان شهید بهشتی شیراز در سال ۱۳۷۳ مسوولیت داشته است.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور یازدهم مهرماه جاری گزارش داد:‌ رییس جمهوری در حکم استاندار جدید فارس بر مجاهدت برای توسعه و نوسازی زیرساخت‌ها و پشتیبانی و مانع زدایی از امر تولید در این استان تاکید کرد.
در متن حکم آیت الله سید ابراهیم رییسی خطاب به محمدهادی ایمانیه استاندار جدید فارس آمده است: با توجه به پیشنهاد وزیر محترم کشور و به استناد مصوبه جلسه مورخ ۷ مهر ۱۴۰۰ هیات محترم وزیران، نظر به تجارب ارزنده و سوابق اجرایی جناب عالی، به موجب این حکم به سمت «استاندار فارس» منصوب می‌شوید.
رییس جمهوری یادآور شد: امید است با اتکال به خداوند متعال و با روحیه انقلابی، پاکدستی، فساد ستیزی و اهتمام به مفاد «عهدنامه مدیران دولت مردمی» در گره گشایی از مشکلات مردم استان، تحقق «عدالت و پیشرفت» و رفع «فقر و تبعیض» کوشا باشید.
وی تاکید کرد: مجاهدت برای توسعه و نوسازی زیرساخت‌های استان، پشتیبانی و مانع زدایی از امر تولید در حوزه های صنعت و معدن، کشاورزی، دامپروری و گردشگری و همچنین ارتقای موقعیت استان در زمینه بهداشت و درمان با بهره گیری از ظرفیت های مردمی، نخبگان، عشایر غیور استان و جوانان با انگیزه و انقلابی در تعامل بایسته و مستمر با کلیه دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی مورد تاکید است.
رییسی توفیقات استاندار جدید فارس را در انجام وظایف محوله، خدمت رسانی به مردم، تحقق آرمان های نظام اسلامی به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال و در جوار آستان ملکوتی سیدالسادات الاعاظم احمد بن موسی بن جعفر رحمت الله علیه خواستار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha