اولویت کاری آستان قدس رضوی در دهه آخر ماه صفر حفظ سلامت زائران است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: حفظ سلامت زائران و خدمت‌رسانی شایسته به آنان، اولویت نخست کاری آستان قدس در ایام پایانی ماه صفر است.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی، دوشنبه در دیدار با سرپرست و معاونان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه آستان قدس از ابتدای شیوع کرونا خود را ملزم به رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی می‌داند، اظهار داشت: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی توسط معظم‎ له راهبرد و تکلیف ما را در شرایط حاضر مشخص کرده است.
وی با تأکید بر اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تکلیفی شرعی، انسانی و عقلانی است، به اقدامات بهداشتی حرم مطهر برای مقابله با کرونا اشاره و عنوان کرد: آستان قدس آنچه در توان داشته از حیث اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی و تأمین امکانات و مواد بهداشتی در سطح حرم مطهر انجام داده و با جدیت آنها را دنبال خواهد کرد.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بر اساس آمار بیش از ۹۰ درصد زائران از ماسک استفاده می‌کنند، گفت: آستان قدس رضوی در ایام پایانی ماه صفر به میزان تشرف زائران، آمادگی لازم برای خدمت رسانی شایسته به آنان را با تأکید بر حفظ سلامت زائران دارد.
وی افزود: در ایام پایانی ماه صفر با توجه به افزایش جمعیت زائران، توزیع ماسک، مواد بهداشتی و شمار خادمیاران سلامت را در حرم مطهر افزایش داده‌ایم و اگر ستاد ملی کرونا نقطه نظراتی به ما ابلاغ کند، حتما آنها را اجرایی خواهیم کرد.
حجت الاسلام مروی گفت: بی تردید یکی از دلایل مهم همراهی خوب اکثریت مردم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پیشگامی مقام معظم رهبری در اجرای این ضوابط بوده است.
به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد:‌ ۲۳۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در کشور جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند که بر این اساس شمار مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۱ هزار و ۳۴۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha