۳۰ عنوان برنامه هفته کودک درخراسان شمالی برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: همزمان با هفته ملی کودک با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه جاری، ۳۰ عنوان برنامه در استان برگزار می‌شود.

فرهاد آقابیگی روز چهار شنبه در گفت و گو با  خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه مختلف شاد در قالب برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی در ۱۸ مرکز فرهنگی هنری استان به صورت حضوری و مجازی اجرا خواهد شد. 

وی با بیان اینکه یکی از حقوق اساسی کودکان شناخت مشاغل است گفت: یکی از برنامه هایی که در هفته کودک برای کودکان استان در نظر گرفته شده است برنامه‌ای باعنوان شهر در دست بچه‌ها است.

وی در تشریح این برنامه گفت:  گروهی از کودکان و نوجوانان استان با مراجعه به ادارات و دستگاه‌های تصمیم‌گیر به نوعی اداره این مجموعه‌ها را برای یک روز عهده دارمی‌شوند که از جمله این ادارات در نظر گرفته شده نیروی انتظامی، آتش‌نشانی و شورای شهر مرکز استان است.

آقابیگی اظهار داشت: همچنین کودکان و نوجوانان در مسابقه‌ای تصویری می‌توانند همراه والدین باحضور درمحل کارآنان تصویری از خود بگیرند و دراین مسابقه شرکت کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی مسابقه ترانه‌های کودکی را برای تمام رده‌های سنی از دیگر برنامه‌های هفته ملی کودک عنوان کرد و افزود: همچنین برای حس آمیزی دوره کودکی مسابقه‌ای باعنوان اسباب بازی‌های من نیز برگزارمی‌شود که همه‌ می‌توانند از اسباب بازی‌های خاطره‌انگیز خود عکس بگیرند و ارسال کنند.
وی اعزام اکیپ‌های ویژه پیک امید به مناطق محروم و روستاهای دورافتاده در هفته ملی کودک در راستای خدمات فرهنگی هنری را در هفته کودک عنوان کرد.
 وی از دیگر برنامه های هفته کودک، صلح، بازی و نشاط، کودک، باورهای دینی و معنویت، کودک، خانواده، آموزش و مهارت‌های زندگی و  کودک، امنیت، بهداشت و سلامت جامعه نام برد.
آقابیگی  از جمله اهداف  اجرای این برنامه ها را  جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت دوران کودکی، ویژگی‌ها، نیازها و خواسته‌های کودکان امروز، هم‌گرایی و هم افزایی فعالیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای متولی کودک در سراسر کشور، ارتقای سطح دانش و آگاهی فعالان حوزه‌ی کودک بویژه کارشناسان و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و  معرفی کانون و ظرفیت‌های  آن به جامعه ،خانواده‌ها و اولیای تربیتی است.

۱۶ تا ۲۲ مهرماه جاری، هفته ملی کودک نامگذاری شده است.

خراسان شمالی ۱۸ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شامل ۹ مرکز ثابت و ۹ مرکز سیار دارد که ۱۱ هزار نفر در آنها عضویت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha