حدود ۱۳ هزار دانش‌آموز  تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی هستند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون حدود ۱۳ هزار دانش‌آموز و دانشجوی نیازمند استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند که از این تعداد ۱۲ هزار دانش آموز و بقیه دانشجو هستند.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی مجید الهی راد روز چهارشنبه اظهار داشت: تعداد دانش آموزان پسر تحت حمایت  این نهاد ۶ هزار و ۱۷۵ و  پنج هزار و ۸۲۵ نفر دختر است.

وی خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۷۱۵ دانش‌آموز مقطع اول ابتدایی، سه هزار و ۳۹۵ در مقطع دوم ابتدایی، سه هزار و ۵۷۹ در مقطع متوسطه اول و ۲ هزار و ۸۵ دانش‌آموز نیازمند در مقطع متوسطه دوم در استان وجود دارد.

وی شمار دانشجویان و طلبه‌های  تحت حمایت این نهاد  را نیز ۷۲۲ نفر برشمرد و نسبت به ایجاد بانک اطلاعاتی قوی در جهت شناسایی سایر دانش‌آموز نیازمند غیر تحت پوشش این نهاد تأکید کرد.

الهی راد اظهار داشت: توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر بین دانش آموزان نیازمند تمام شهرستان‌های استان انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه اکنون شمار زیادی از دانش آموزان نیازمند که ازنظر پوشاک و تغذیه دچار مشکل هستند در استان وجود دارد که تحت پوشش هیچ‌گونه نهاد حمایتی نیستند گفت: تعداد زیادی از دانش آموزان فقیر و نیازمند هستند که پدر و مادر دارند اما هم‌اکنون نیازمند هستند چراکه بد سرپرست و یا یکی از والدین در زندان هستند و آمار دقیقی از این افراد وجود ندارد که امیدواریم با احصاء  و شناسایی این دانش آموزان در قالب سامانه جامع نیکوکاری استان بتوانیم اقدامات شایانی با همگرایی بین موسسات خیریه ،مراکز نیکوکاری و دستگاه‌های حمایتی به این افراد ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: معلمان خیر نیز در بسیاری موارد همکاری مناسبی با کمیته امداد در جهت خدمت‌رسانی به این دانش آموزان دارند بااین‌وجود برای ارائه خدمات جامع به آن‌ها نیازمند همکاری موسسات خیریه، مراکز نیکوکاری و دستگاه‌ها و اصناف استان هستیم.

 الهی راد به ساماندهی کمک‌ها در جهت خدمت به دانش آموزان نیازمند اشاره کرد و افزود: اکنون به علت نبود ساماندهی کمک‌ها برخی از دانش آموزان نیازمند از خدمات نیکوکاران محروم هستند.

بیش از ۵۹ هزار و ۲۳۷ خانوار با جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha