نشست کتابخوان «قهرمانان کوچک» در کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه - ایرنا - نشست کتابخوان تخصصی ویژه نوجوانان با عنوان «قهرمانان کوچک» به یاد جاوید نام شهید «علی لندی» در شهر کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «فرشاد جمشیدی» کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در این نشست به با بیان رشادت ها و فداکاری های نوجوانان این کشور در زمان ها و عرصه های مختلف مانند جنگ تحمیلی و حوادث گوناگون، بر لزوم توجه و آشنا کردن دانش آموزان با این قهرمانان ملی تاکید کرد.

همچنین در این نشست، اعضای نوجوان کتابخانه های عمومی به یاد علی لندی شجاع و فداکار، چهار کتاب درباره قهرمان کوچک به یاد شهید علی لندی و نوجوانان دوران دفاع مقدس را معرفی کردند.

کتاب آن ۲۳ نفر، نوشته احمد یوسف زاده که درباره دوران اسارت ۲۳ آزاده نوجوان و خاطرات آنها از شجاعتها و فداکاریهای هاست یکی از این چهار کتاب است.

از دیگر کتاب های معرفی شده، کتاب سرباز کوچک امام، دربرگیرنده خاطرات نوجوان آزاده، مهدی طحانیان بوده که توسط خانم دوست کامی به نگارش در آمده است.

کتاب داستان بهنام، نوشته داود امیریان درباره شهید بهنام محمدی، یکی از قهرمانان کوچک این سرزمین و کتاب بزرگمرد کوچک خاطرات دفاع مقدس از انتشارات سوره مهر، درباره خاطرات شفاهی قنبرعلی بهارستانی که توسط حسین نیری تدوین شده از دیگر کتاب های معرفی شده بود.

گفتنی است شهید لندی متولد سال ۱۳۸۵ یک نوجوان ایرانی بود که در ۱۵ سالگی در حادثهٔ آتش‌سوزی منزل همسایه، جان ۲ زن سالمند را نجات داد و ۲ هفته پس از بستری بودن در بیمارستان، جان به جان آفرین تسلیم کرد. او با موافقت رهبر معظم انقلاب در حکم شهید اعلام شد.

همچنین به دنبال سفر رییس رسانه ملی به خوزستان، وی یک جلد کلام الله مجید مزین به دست نوشته رهبر انقلاب اسلامی که حامل پیامی برای خانواده شهید علی لندی بود را به آن‌ها اهدا کرد.

در متن دست نوشته رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است: «اهداء به خانواده گرامی و صبور نوجوان شجاع و فداکار آقای علی لندی که توانست خود را در جایگاه الگوی جوانان و نوجوانان نسل خود به همه نشان دهد رحمت خدا بر او و بر پدر و مادر و دیگر کسانش».

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha