استاندار سمنان یک مرکز فرآوری پسته را در دامغان افتتاح کرد

سمنان- ایرنا- مرکز سورتینگ و فرآوری محصول پسته کمیل، روز چهارشنبه با حضور سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان و دیگر مسوولان استانی و شهرستان دامغان با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریالی افتتاح شد.

به‌ گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی دامغان در حاشیه افتتاح این مرکز فرآوری پسته در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: این کارگاه در ۲۰ کیلومتری محور دامغان-سمنان و نزدیکی روستای رضی آباد قرار دارد که عملیات ساخت آن از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و اکنون به بهره‌برداری رسید.

علی‌اصغر امامیون با بیان اینکه پروانه بهره‌برداری این مرکز برای ۶۵۰ تُن پسته در سال است، ادامه داد: این مرکز در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع پیش‌بینی شد که در گام نخست چهار هزار مترمربع و در گام توسعه ۶ هزار مترمربع افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: مرکز فرآوری پسته کمیل دارای امکانات شست‌وشو، پوکه گیری، غربال، کورگیری، خشک کن و دستگاه مغزکن است.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: بازدید از شرکت فروسیلیس، بازدید از یک شرکت حوزه تولید برق از گاز، بازدید واحد تولیدی صنایع چوب و پلاست، از دیگر برنامه‌های  استاندار سمنان در سفر یکروزه به دامغان است.

به گزارش ایرنا، علی اکبر علیزاده نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، مهدی بندرآبادی فرماندار و جمعی از مسوولان استان سمنان و شهرستان دامغان در این آیین حضور داشتند. هاشمی استاندار سمنان امروز در اولین سفر شهرستانی خود به دامغان سفر کرد. 

به گزارش ایرنا، حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به شهیدان، بازدید از شرکت فروسیلیس، افتتاح سورتینگ پسته، بازدید از واحد تولید برق از گاز، بازدید از واحد تولیدی صنایع چوب و پلاستیک، دیدار با خانواده معظم شهدا، دیدار با آیت الله سید محمود ترابی امام جمعه سابق، بازدید از مرکز واکسیناسیون عمومی شهید سلیمانی و اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد جامع، از برنامه‌های استاندار سمنان در سفر به دامغان است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha