شهرداری شیروان ۴۵۰ میلیارد ریال از ادارات طلب دارد

بجنورد-ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر شیروان گفت: اینک شهرداری ۴۵۰ میلیارد ریال از ۲۰ دستگاه اجرایی این شهرستان خراسان شمالی طلب دارد.

محمد محمدزاده قانعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خواستار وصول مطالبات شد و اظهار داشت:دستگاه های اجرایی فقط ۱۴۰ میلیارد ریال مطالبات را پذیرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که در قبال ساخت و سازهای ادارات، شهرداری شیروان پاسخ استعلامات را به موقع داده است تا اعتباری برگشت نخورد انتظار می رود دستگاه های اجرایی شهرستان هم هم به تعهدات خود عمل کنند و نسبت به پرداخت بدهی خود سریع تر اقدام کنند.

محمدزاده قانعی با ابراز گلایه از اینکه این مبلغ بدهی مربوط به ۱۰ سال اخیر است اضافه کرد: شهرداری اهرم های قانونی برای برخورد با دستگاه های اجرایی که مطالب را پرداخت نکرده اند دارد اما قرار است این شهرداری با دستگاه های اجرایی  تعامل داشته باشد تا مشکلی در مدیریت شهر ایجاد نشود.

رییس شورای اسلامی شهر شیروان گفت: این موضوع در کمیسیون های مختلف از جمله ماده ۱۰۰ مطرح و به ادارات بدهکار و استانداری اعلام شده است.

محمدزاده قانعی با اشاره به شروع و اجرای برخی از طرح های جدید و نیمه کاره ماندن طرح های بزرگ شهری افزود: با توجه به تورم کنونی و افزایش قیمت و گرانی مصالح، ادارات با پرداخت بدهی خود کمک بزرگی به تسریع و روند توسعه طرح های عمرانی شهری و پرداخت به موقع حقوق پرسنل، سازمان ها و حوزه خدمات شهری می کنند.

شهر شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی ۸۵هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha