۱۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۵۳
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84495526
۰ نفر

برچسب‌ها

ژوئن شوم آبی‌اناری‌ها؛ افزایش کمرشکن بدهی بارسلونا ظرف چهار سال

تهران- ایرنا- براساس گزارش مالی ارائه شده از سوی مقامات باشگاه بارسلونا، بدهی این باشگاه اسپانیای ظرف مدت چهار سال، بیش از ۶۰۰ میلیون یورو افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، تغییر و تحولات ایجاد شده در بدهی، یکی از بهترین روش‌ها برای توضیح شرایط مالی حساس باشگاه بارسلونا است. «فران ریورتر» مدیراجرایی باشگاه بارسلونا امروز(چهارشنبه) اعلام کرد که در فاصله فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۲۱، یعنی زمانی که «خوآن لاپورتا» جایگزین «جوزپ ماریا بارتومئو» شد، بدهی این باشگاه از هشت به ۶۷۳ میلیون یورو افزایش پیدا کرده است.

این رقم تفاوت حدود ۷۰۰ میلیون یورویی را تنها ظرف چهار سال نشان می‌دهد. به گفته مدیر اجرای باشگاه بارسا، بدهی آبی‌اناری‌ها به طور مشخص از ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ تشدید شده و از این تاریخ تا مارس ۲۰۲۱، ۵۱۴ میلیون یورو افزایش پیدا کرده و از ۱۵۸ به ۶۷۳ میلیون یورو رسیده است.

مدیراجرایی باشگاه بارسلونا در این باره اظهار داشت: بدهی خالص باشگاه از ژوئن ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۲۱ به اندازه ۵۱۴ میلیون یورو (از ۱۵۹ در ژوئن ۲۰۱۸ به ۶۷۳ میلیون یورو در مارس ۲۰۲۱) افزایش یافته و از دلالیل آن نیز می‌توان به سرمایه گذرای خالص در خرید و فروش بازیکن معادل ۳۰۶ میلیون یورو؛ طرح نوسازی نیوکمپ به ارزش ۹۲ میلیون یورو؛ سایر سرمایه‌گذاری‌ها روی سرمایه در گردش باشگاه معادل ۴۵ میلیون یورو و افزایش هزینه‌های مالی به مبلغ ۷۱ میلیون یورو اشاره کرد.

وی افزود: باشگاه در طول این سه سال در امر تولید جریان نقد عملیاتی ناتوان بوده و در نتیجه هزینه تمامی بخش‌های دیگر نیز باید از طریق افزایش بدهی شخص ثالث پرداخت می‌شد. این افزایش بدهی برای مبالغ که زیر سقف قانونی بوده، بدون درخواست مجوز از سوی اعضای مجمع عمومی باشگاه صورت گرفته است. علاوه بر این، شرایط مالی باشگاه هم در ژوئن ۲۰۲۰ و هم در مارس ۲۰۲۱، با تعهدات باشگاه به بانک‌ها و همچنین نسبت های درخواستی موسسات مالی، لالیگا، یوفا و همچنین مقررات مالی خودِ باشگاه همخوانی نداشته است.

بدنبال فشارهای مالی وارد شده بر باشگاه بارسلونا ناشی از سوءمدیریت و همچنین آثار مخرب ناشی از پاندمی کرونا، «لیونل مسی» فوق ستاره آرژانتینی این تیم تابستان سال جاری پس از بیش از ۲۰ سال حضور در بارسلونا، نیوکمپ را به مقصد پاری‌ژرمن‌ ترک کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha