جشنواره معلمان راوی دفاع مقدس برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - جشنواره معلمان راوی دفاع مقدس در هشت محور و پنج رشته ویژه همکاران آموزش و پرورش استثنایی برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان آموزش و پرورش استثنایی این جشنواره «معلمان راوی دفاع مقدس» در پنج رشته فیلم،  عکاسی، طراحی پوستر، مقاله نویسی و خاطره نویسی  برگزار می‎‌شود.

محورهای جشنواره، معرفی اسوه های مقاومت و ایثار در دفاع مقدس، با بهره‌گیری از مقالات و کتب نوشته شده در مورد دفاع مقدس، یادنامه‌های شهدا، وصیت‎نامه‌های شهدا،  خاطرات رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس، نقش هویت ملی و مذهبی در تقویت باورهای دانش‌آموزان به ارزش‎ های دفاع مقدس و ایثار و شهادت، ارائه و معرفی جلوه‌های زیبای ارزش ‎های دفاع مقدس در وصیت‌نامه‌های شهدا، تشویق و دعوت به پژوهش و بررسی در کتب و مقالات مربوط به ارزش‎ های دفاع مقدس، تحلیل تاریخی دفاع مقدس و تشریح علل وقوع آن، تبیین دیدگاه امام و رهبری در مورد ارزش‎ های دفاع مقدس، تشریح و توضیح ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و مذهبی ارزش ‎های دفاع مقدس و تشریح مسئله شهادت از دیدگاه ‎های مختلف است.

در این جشنواره که با همکاری سازمان آموزش و پرورش  استثنایی و اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی برگزار می شود مخاطبان این جشنواره همکاران شاغل در ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان‎ ها، مدارس استثنایی و مراکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری و معلمان رابط مدارس تلفیقی- فراگیر است

در فراخوان جشنواره معلمان راوی دفاع مقدس آمده است: معلمان و دانش‌آموزان محور اصلی تشکیل دهنده نظام آموزش و پرورش محسوب می‌شوند. نقش‌آفرینی هریک از این عناصر در طول ۸ سال دفاع مقدس از چشمگیرترین حضور اصناف و اقشار مردمی در این عرصه بوده است. حضور مفید و مستقیم معلمان در مناطق عملیاتی و جبهه‌های جنگ، تأمین نیازهای پشت جبهه، ایجاد انگیزه برای حضور پرشور و نشاط دانش‌آموزان در جبهه های نبرد، تحلیل تجاوز دشمن در کلاس‌های درس و روشن‌سازی افکار عمومی بخصوص دانش‌آموزان، بخشی از اقداماتی است که این عزیزان انجام دادند.

در ادمه نوشته شده است: اما رسالت و تکلیف هنوز به اتمام نرسیده و سنگر جبهه به سنگر مدارس تغییر یافته و فرهنگیان عزیز می‎ توانند با انتقال دانش و تجربیات خویش به دانش‎ آموزان، ضمن تأثیرگذاری معنوی به تبیین و ترویج این ارزش‎ ها بپردازند. 

بخشی از متن فراخوان چنین است:‌مهمترین عرصه‎ هایی که در سند تحول بنیادین به آن پرداخته شده است  ساحت تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی است که شامل تدابیر و اقداماتی می‎ شود که جهت پرورش ایمان و التزام آگاهانه متربیان نسبت به مجموعه ای از باورها، ارزش ‎ها، اعمال و صفات دینی و اخلاقی در تکوین و تعالی هویت دینی و اخلاقی ایشان صورت می پذیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha