انتقال فرهنگ ایثار به نسل‌های آینده از بالاترین وظایف آموزش وپرورش است

تهران - ایرنا - سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: انتقال فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت به نسل‌های آینده یکی از بالاترین وظایف و ماموریت‌های ما در آموزش و پرورش است و باید با تمام تلاش این وظیفه را به انجام برسانیم.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در ششمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت و بزرگداشت سالروز شهادت امام علی بن موسی الرضا (ع) و با حضور سفرای کشورهای اسلامی، در مجموعه فرهنگی تلاش تهران برگزار شد، افزود: یاد و خاطره شهدا، مجاهدان و حماسه آفرینان در غربت را گرامی می داریم و درود می فرستیم بر روح شهید علی لندی که یاد و خاطر  همه شهدای نوجوان از جمله شهید حسین فهمیده و شهید بهنام محمدی را برای ما زنده کرد.
وی اظهار داشت: برگزاری این اجلاس، به طور قطع نقش مهمی در توسعه و انسجام بین جبهه مقاومت دارد. فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت همزاد طلوع اسلام بوده و همواره  جبهه مقاومت در مقابل کفر و طاغوت شکل گرفته است و آن چه باعث شکل گیری تمدن اسلامی شده است، همین مؤلفه های شهادت، ایثار و مقاومت، است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امروزه نیز آنچه در جنگ با استکبار و در برابرقدرت نرم بیگانگان قرار گرفته است همین مؤلفه ایثار و شهادت، است. موضوع جهاد و مقاومت، موضوعی فرا جغرافیای است  و مبارزه با ظلم و ستم و استکبار ستیزی از مسیر مقاومت می گذرد. 
 کاظمی فلسفه بعثت انبیا را اقامه قسط و عدل برشمرد و اظهار داشت: اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، وظیفه همه مسلمین است و ارائه و معرفی الگوهای جبهه مقاومت از وظایف ماست.
 وی افزود: در آموزش و پرورش از تمام ظرفیت های موجود و تشکل های دانش آموزی در راستای اشاعه و انتقال فرهنگ مقاومت استفاده خواهیم کرد و از آرمان های اسلام در  سراسر جهان دفاع می کنیم.
در پایان این اجلاسیه از خانواده شهید علی لندی،نوجوانی که برای نجات دو بانویی که در آتش گرفتار شده بوند جان خود را از دست داد تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha