۱۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱:۱۵
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84495753
۰ نفر

برچسب‌ها

ابوالغیط اقدام صهیونیستها در مسجدالاقصی را محکوم کرد

تهران – ایرنا- احمد أبوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب چهارشنبه شب گفت: تصمیم اجازه دادن به یهودیان برای نیایش در مسجدالاقصی نشانه نیت و طرح دولت تل آویو برای یهودی سازی قدس و آسیب زدن به حضور مردم فلسطین در آن است.

به گزارش ایرنا از تارنمای اینترنتی شبکه خبری "روسیا الیوم"، یک مقام مسؤول در دبیرخانه عمومی اتحادیه عرب به نقل از ابوالغیط افزود: درست زمانی که نمازگزاران فلسطینی در تنگنا قرار می گیرند، مقامات اشغالگر به گروههای یهودی اجازه یورش به مسجد الاقصی را می‌دهند.

وی افزود:چنین اقداماتی با شمار بیشتری از یهودیان در برهه زمانی اخیر تکرار شده است.

ابوالغیط سیاست‌های رژیم صهیونیستی از جمله تصمیم اخیر دادگاه صهیونیست‌ها برای مجاز دانستن نیایش یهودیان در صحن مسجد الاقصی را اقدامی در جهت ضربه زدن به احساسات دینی [مسلمانان] دانست و از جامعه جهانی خواست که در خصوص این تحولات که نسبت به تنش بیشتر در این شرایط هشدار می‌دهد، به مسؤولیت خود عمل کند.

دبیرکل اتحادیه عرب، حف شرایط تاریخی و حقوقی موجود در قدس را یک مسؤولیت بین المللی خواند و گفت که مقامات اشغالگر در تلاش برای تغییر این وضع هستند که خود نقض آشکار حقوق بین الملل و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد در این باره است.

دادگاه منطقه قدس روز (سه شنبه) رایی را صادر کرد که بر اساس آن حضور تعداد محدودی از نیایشگران یهودی در صحن مسجد الاقصی مشروط به اینکه نیایش آن‌ها در سکوت برگزار شود، جرم محسوب نمی‌شود.    

این دادگاه به پلیس دستور داد بخشنامه صادر شده علیه خاخام «أرییه لیبو» که بر اساس آن وی به دلیل اقامه نیایش در حالت سکوت از زیارت حرم قدسی (صحن مسجد الاقصی) محروم شده بود را لغو کند.  

در حکم آمده است که زیارت روزانه این خاخام از حرم قدسی نشان دهنده آن است که وی آن را یک امر بسیار مهم و اصولی می‌داند.

اقدام این دادگاه رژیم صهیونیستی در حالی انجام می‌شود که روزنامه عبری زبان اورشلیم پست شهریور سال گذشته پس از امضای توافق عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و امارات در مطلبی نوشت: انتخاب اسم «توافق ابراهیم»   برای توافق صلح با امارات، اقدامی بیهوده نبود، بلکه صلح میان ادیان می‌طلبد که حق یهودیان برای اقامه نماز در کوه هیکل به رسمیت شناخته شود و این اصطلاحی کذائی از سوی [رژیم] اسرائیل است که برای مسجد الاقصی به کار می‌برد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha