رایزنی های بلینکن با همتای ایتالیایی درباره نشست آینده رهبران گروه ۲۰

نیویورک - ایرنا - آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا که برای بهبود روابط با فرانسه در پی پیمان امنیتی آکوس در پاریس به سرمی برد، با "لوئیجی دی مایو" وزیر امور خارجه ایتالیا دیدار و درباره نشست آینده رهبران گروه ۲۰ در رم گفتگو کردند.

به گزارش وزارت خارجه آمریکا،  بلینکن از دی مایو برای همکاری  نزدیک ایتالیا در مورد افغانستان از جمله حمایت ایتالیا از انتقال موقت هزاران افغان از طریق پایگاه نیروی دریایی در سیگونلا  قدردانی کرد.
بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، بلینکن و دی مایو درباره نشست آینده رهبران گروه ۲۰ در رم گفتگو کردند و بر اهمیت اقدامات رهبران سیاسی لیبی برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در ۲۴ دسامبر تاکید کردند.

طرفین بطور مشترک از امنیت سیاسی و بحران انسانی در شمال اتیوپی که با اقدام اخیر دولت اتیوپی در اخراج مقامات کلیدی سازمان ملل و حضور بی ثبات کننده  ارتش اریتره در اتیوپی تشدید شده است، ابراز نگرانی و درباره اهمیت ارتقای ثبات در ساحل توافق کردند.
به گزارش وزارت خارجه آمریکا، بلینکن همچنین با "خوزه مانوئل آلبارس" وزیر امور خارجه اسپانیا دیدارو از حمایت مستمر اسپانیا برای انتقال افراد از افغانستان  قدردانی کرد.
طرفین درباره برنامه های آینده همکاری  دیپلماتیک و ارائه کمک های بشردوستانه در افغانستان گفتگو کردند.
بر اساس گزارش وزارت خارجه آمریکا، دو طرف همچنین در مورد روش های همکاری اسپانیا و آمریکا برای رسیدگی به مسائل دموکراسی و حقوق بشر در آمریکای لاتین و طیف وسیعی از مسائل جهانی و منطقه ای از جمله تلاش های کنونی برای حمایت از  تلاش مردم ونزوئلا  برای احیای دموکراسی مذاکره کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha