شمار مرگ و میر کرونا آمریکا به بیش از دو هزار نفر دریک شبانه روز رسید

تهران- ایرنا- با شیوع مجدد سویه دلتا در آمریکا و عدم واکسیناسیون کامل شهروندان، در ۲۴ ساعت گذشته در ایالات متحده دو هزار و ۹۳ نفر جان خود را به علت بیماری کووید ۱۹ از دست دادند.

به گزارش ایرنا، براساس نمودار و آمار ارائه شده توسط روزنامه نیویورک تایمز، میانگین شمار مبتلایان کرونا در ایالات متحده به ۱۰۱ هزار و ۶۶۸ نفر در روز رسیده و همچنین به طور میانگین یک هزار و ۸۰۷ در طول یک شبانه روز جان خود را از دست می دهند.

طبق آمار نیویورک تایمز، شمار شهروندان آمریکایی بدحال مبتلا به ویروس کرونا که در بیمارستان بستری می شوند نیز به طور میانگین به ۷۳ هزار و ۲۰ نفر رسیده است.

آمار نیویورک تایمز همچنین نشان می دهد که تنها ۵۶ درصد از مردم آمریکا به طور کامل واکسینه شده اند و الباقی هنوز تمام دوزهای واکسن کرونا را دریافت نکرده اند.

طبق آمار ارائه شده توسط ورد میترز، دو ایالت کالیفرنیا و تگزاس با داشتن ۱۹۲ و ۳۶۴ مرگ و میر بیمار کرونایی دو ایالت اصلی آمریکا در داشتن بیشترین مرگ و میر هستند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون ۴۴ میلیون و ۹۱۳ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و ۶۹ هزار و ۸۷۰ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

شمار افراد بهبود یافته نیز ۳۴ میلیون و ۳۸۶ هزار نفر گزارش شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha