بیش از ۳۷ درصد دانش آموزان خراسان شمالی واکسن کرونا دریافت کردند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون بیش از ۳۷ درصد از جمعیت دانش آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مهدی مودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون در مجموع ۷۷ هزار و ۳۰ نفر از دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در سال تحصیلی جدید ثبت نام کرده اند.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تا ۲۰ مهرماه سال جاری تمامی دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال دُز اول واکسن کرونا را دریافت کنند گفت: از امروز در مدارس پرجمعیت استان نیز تزریق واکسن صورت می‌گیرد. 

وی گفت: اولویت اصلی حضوری کردن آموزش و تامین سلامت معلمان، دانش آموزان و اولیای آن ها است براین اساس با همکاری خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان برای واکسیناسیون این جامعه هدف برنامه ریزی شده است.

 مودی اظهار داشت:سیاست دولت و آموزش پرورش بر ارائه تدریجی آموزش حضوری در مدارس است.

وی از مدیران، معلمان، اولیا و دانش آموزان  خواست تا به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن  کرونا را دریافت کنند.

مودی با بیان این که دریافت واکسن دغدغه ما و والدین را برطرف می کند افزود: با واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش های حضوری بدون مشکل برگزار خواهد شد.

۱۸۳هزار و ۸۱۹ دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه هستند.

براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم اکنون ۱۳ مرکز تجمیع واکسیناسیون در استان دایر است که از این تعداد ۶ مرکز در شهرستان بجنورد فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha