فلسطین خواستار تحرک جامعه جهانی برای مقابله با حملات صهیونیست‌ها شد

تهران - ایرنا - رییس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار تحرک جامعه جهانی برای مقابله با حملات و تداوم تجاوز رژیم صهیونیستی به مقدسات اسلامی از جمله مسجد الاقصی و حرم قدسی شد.

به گزارش بامداد شنبه  ایرنا، خبرگزاری « وفا » فلسطین نوشت: « محمود عباس » رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به « ریاض منصور » نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل متحد دستور داد که اقدام های گسترده و فوری برای مقابله با تجاوز رژیم اشغالگر اسرائیل به مسجد الاقصی و حرم قدسی انجام دهد.

محمود عباس از نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل خواسته است تا برای فعالیت علیه رژیم اسرائیل با اعضای سازمان ملل متحد و در راس آنها اردن هماهنگی های لازم را انجام دهد.

دستور رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به نماینده این کشور در سازمان ملل پس از رای دادگاه رژیم اسرائیل مبنی بر اجازه دادن به شهرک نشینان صهیونیست برای نیایش در مسجد الاقصی صادر  شد. 

خبرگزاری وفا افزود که رای دادگاه رژیم تل آویو  مبنی بر اجازه دادن به یهودیان برای انجام نیایش در مسجد الاقصی، نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل متحد در رابطه با وضعیت حقوقی و تاریخی مکانهای مقدس اسلامی و مسیحی در آن است.

عباس از جامعه بین الملل به ویژه شورای امنیت سازمان ملل خواست تا مسئولیت های خود را در این زمینه و برای جلوگیری از تجاوزات رژیم اسرائیل برعهده بگیرند.

دادگاه منطقه قدس روز (سه شنبه) رایی صادر کرد که بر اساس آن حضور تعداد محدودی از نیایشگران یهودی در صحن مسجد الاقصی مشروط به اینکه نیایش آن‌ها در سکوت برگزار شود، جرم محسوب نمی‌شود.

تصمیم دادگاه صهیونیستی در قدس مبنی بر اجازه دادن به شهرک نشینان صهیونیست برای انجام نیایش در مسجد الاقصی سبب خشم گسترده سیاسی و مردمی شد. صدها نفر پس از نماز جمعه در داخل مسجد الاقصی تظاهرات و این تصمیم را محکوم کردند.

 سازمان همکاری اسلامی، گروههای سیاسی فلسطینی از جمله حماس، دبیرکل اتحادیه عرب و تعدادی از شخصیت های سیاسی و مذهبی کشورهای اسلامی با صدور بیانیه هایی رای دادگاه صهیونیستی در قدس را محکوم کردند. 

در همین حال برخی از رسانه های رژیم صهیونیستی دیروز ( جمعه ) از لغو این رای توسط دادگاه مرکزی اسرائیل گفتند اما برخی از حقوقدانان و وکلای فلسطینی جمعه شب، انتشار خبر لغو رای دادگاه یاد شده را اقدامی در جهت گمراه کردن افکار عمومی دانستند و آنرا  را غیر قابل اعتماد دانستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha