۱۸ عنوان برنامه همزمان با هفته ملی کودک در زنجان اجرا می‌شود

زنجان - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: همزمان با هفته ملی کودک این کانون ۱۸ عنوان برنامه در ۱۷ مرکز کانونی مطابق سالهای گذشته و با در نظر گرفتن شرایط کرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌کند.

علیرضا نوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شعار امسال هفته ملی کودک" حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی" افزود: از جمله برنامه‌های این هفته می توان به نشست پیشگیری آسیب‌های اجتماعی در حوزه فضای مجازی با مشارکت کارشناسان نیروی انتظامی برای مربیان و کارشناسان کانون، فراخوان چتری برای من در موضوع آسیب‌های اجتماعی و در قالب عکس، شعر، داستان، قطعه پادکست و حضور در صدا و سیما  برای تبیین برنامه‌های حوزه کودک اشاره کرد.

وی اضافه کرد: برگزاری مراسم بادبادک پرانی و اجرای برنامه‌های نقاشی و اوریگامی، برگزاری کارگاه بادبادک سازی، حضور کتابرسان سیار در روستای دیرج، حضور کتابرسان سیار در مجتمع پردیسان و پخش انیمیشن‌های کانونی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که طی این هفته اجرا می‌شود.

این مسوول با اشاره به  عضویت رایگان کودکان در کانون‌های پرورش فکری طی هفته ملی  ادامه داد: برگزاری ۵۲ کارگاه تخصصی، دیدار با فرزندان شهدای مدافع سلامت، مدافع حرم و اهدای تندیس "آینده ساختنی است" به خانواده شهید لندی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای اجرا در هفته ملی کودک است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان دیگر برنامه‌های هفته ملی کودک را برگزاری جشن هفته ملی کودک در مدرسه ابتدایی فرشته در قالب قصه‌گویی و دیدار با کودکان، تولید فیلم کوتاه دو دقیقه‌ای با موضوع معرفی مشاهیر و اجرای برنامه با همکاری دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد وگفت: همچنین در این هفته ۱۴ عنوان کتاب تالیف شده به همراه مستند و قطعه موسیقی تولید شده برای کنگره شهدای ۳۵۳۵ شهید نیز رونمایی خواهد شد.

وی  اضافه کرد: تقدیر از فعالان کودک و نوجوان در حوزه تئاتر، حوزه موسیقی، فیلم و انیمشین و تجلیل از مربیان کانون و اجرای برنامه مشترک با هیات های مذهبی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که طی هفته کودک اجرا می‌شود و علاوه بر آن ۵۲ کارگاه تخصصی نیز برای اعضای عمومی به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

این مسوول خاطرنشان کرد: "کودک، صلح، بازی و نشاط"، "کودک، باورهای دینی و معنویت"، "کودک، خانواده و مهارت‌های زندگی"، "امنیت، بهداشت و سلامتی"، "کودک، کتاب، هنر و ادبیات"، "هویت، میراث طبیعی و فرهنگی"، "رسانه و فناوری ‌های نوین" نیز عناوین روزهای کودک است.

گفتنی است آیین‌های هفته ملی کودک با شعار "حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی" طی روزهای ۱۶ تا ۲۲ مهرماه در این استان و همزمان با کشور برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha