بیش از ۶۶ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در خراسان شمالی واکسینه شدند

بجنورد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون تاکنون بیش از ۶۶ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان در برابر کرونا واکسینه شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سیداحمد هاشمی روز شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا در بجنورد اظهار داشت: همچنین ۴۴ درصد جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال استان نیز واکسینه شده اند که این میزان از میانگین کشوری بالاتر است.

وی افزود: از ابتدای آغاز واکسیناسیون کرونا تاکنون، ۷۱۵ هزار دُز واکسن کرونا دریافت و ۵۴۴ هزار دُز تزریق شده است که از این میزان ۳۸۸ هزار دُز در مرحله اول و ۱۵۵ هزار دُز نیز در مرحله دوم واکسیناسیون تزریق شده است.

هاشمی با بیان اینکه شهرستان گرمه در میزان واکسیناسیون همچنان در استان پیشتاز است، تصریح کرد: گرچه ۸۲ درصد جمعیت هدف گرمه در برابر کرونا واکسینه شده اند اما، همچنان میزان واکسیناسیون در روستاهای بجنورد، شیروان و رازوجرگلان پایین است.

وی با اشاره به روند کاهشی میزان مبتلایان در استان، تصریح کرد: در شبانه روز گذشته نیز ۳۵ مبتلای جدید بستری و چهار بیمار دیگر کرونایی نیز فوت کردند.

هاشمی افزود: هم اینک نیز ۲۰۹ بیمار کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بستری هستند.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین در وضعیت نارنجی (پرخطر)، مانه و سملقان، فاروج، گرمه و جاجرم زرد و شهرستان رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha