استاندار خراسان شمالی: باید واکسیناسیون دانش‌آموزان سرعت گیرد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: باید واکسیناسیون دانش آموزان علیه کرونا سرعت گیرد و در این زمینه نباید خانواده ها نگران حضور فرزندان خود در مدارس باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی شجاعی روز شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا در خراسان شمالی اظهار داشت: هم اینک ۴۴ درصد دانش آموزان واکسینه شدند که برای رفع نگرانی خانواده ها برای بازگشایی مدارس باید این میزان افزایش یابد.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس استان از ۱۵ آبان، گفت: در حقیقت با سرعت بخشی و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها باید تا هفته آینده میزان واکسیناسیون دانش آموزان استان به ۷۰ درصد برسد.

شجاعی افزود: همچنین باید میزان واکسیناسیون دانشجویان و اساتید نیز به تفکیک هر دانشگاه باید مشخص شود تا در صورت پایین بودن میزان واکسیناسیون هر مرکز آموزشی، آن را به میانگین کشور و بالاتر برسانیم.

وی با بیان اینکه هم اینک مشکلی در خصوص تزریق مراکز ظرفیت واکسیناسیون در استان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: هم اینک ۸۷ درصد کادر درمانی استان در برابر کرونا واکسینه شده اند که این رقم نیز باید تا هفته آینده به ۱۰۰ درصد برسد.

شجاعی با اشاره به اینکه با هم افزایی دستگاه های اجرایی و همکاری مردم، روند بیماری کرونا در استان کاهشی است، تصریح کرد: بی تردید مراجعه زودهنگام مردم به مراکز درمانی، تاثیر بسزایی در کاهش فوتی های کرونا خواهد داشت بنابراین از مردم استان تقاضا می کنیم با مشاهده هرگونه علائم بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنند.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین در وضعیت نارنجی (پرخطر)، مانه و سملقان، فاروج، گرمه و جاجرم زرد و شهرستان رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی قرار گرفته است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha