کعبی: با اقتدار به جام جهانی قطر صعود می‌کنیم

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران گفت: مطمئن باشید که امسال با بالاترین امتیاز جزو اولین تیم‌های دنیا خواهیم بود که با اقتدار به جام جهانی صعود می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار خود در مسابقات نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، توانست امارات را در زمین خودش شکست دهد تا با روحیه خوبی به استقبال بازی کره جنوبی برود.

«حسین کعبی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در مورد برتری تیم ملی فوتبال ایران برابر امارات، بازی روز سه شنبه با کره جنوبی، دلایل موفقیت تیم ملی، شانس صعود به جام جهانی و ... صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

بازی با امارات چطور بود؟

بازیکنان با ارائه یک بازی خوب، منطقی و با برنامه توانستند از این دیدار حساس سه امتیاز را بگیرند تا با روحیه خوبی به استقبال بازی با کره جنوبی بروند. سه امتیاز این دیدار پیش از جدال حساس با کره برای ما حیاتی بود اما بازیکنان با آگاهی از شرایط و ارائه بهترین عملکرد توانستند حریف را شکست دهند و دست پر به ایران بازگردند.

تیم ملی از ۱۰ دیدار اخیر خود ۱۰ پیروزی خوب به دست آورده است. به نظر شما دلیل موفقیت تیم ملی چیست؟

بازیکنان خوبی داریم که در اوج فوتبالشان هستند. همگی با هم از هماهنگی خوبی برخوردار هستند و به طور حتم شرایط خیلی خوبی در تیم ملی حاکم است. از طرفی حضور «کریم باقری» و «وحید هاشمیان» هم بی تاثیر نیست. آنها تجربه خوبی دارند و از طرفی با بازیکنان دوست هستند و حضورشان توانسته همدلی بین اعضای تیم ایجاد کند.

به نظر فوتبال ما نسبت به سال‌های قبل هجومی‌تر شده است. نظر شما در این باره چیست؟

مردم ما فوتبال هجومی و تکنیکی را دوست دارند. بازیکنان تکنیکی هم در تیم ملی هستند و به طور حتم موفقیت با ارائه فوتبال هجومی برای هواداران لذت بیشتری دارد.

کعبی: با اقتدار به جام جهانی قطر صعود می‌کنیم

روز سه‌شنبه باید برابر کره جنوبی در ورزشگاه آزادی بازی کنیم. این مسابقه را چطور می‌بینید؟

به نظر من سخت‌ترین بازی تیم ملی برابر کره است اما برتری در این دیدار دور از دسترس نیست. کره جنوبی از تیم‌های خوب آسیا است اما باید حواسمان را جمع کنیم. کره جنوبی، امارات، عراق و یا سوریه نیست. آن‌ها بازیکنانی دارند که هر ثانیه ممکن است نتیجه را عوض کنند اما به طور حتم بازیکنان خوب ما هم پتانسیل بالایی دارند و می‌توانند بار دیگر این تیم را شکست دهند.

به نظر می‌رسد درصد زیادی از راه صعود به جام جهانی را طی کردیم. اینطور نیست؟

مطمئن باشید که امسال با بالاترین امتیاز جزو اولین تیم‌های دنیا خواهیم بود که به جام جهانی صعود می‌کنیم. به این بازیکنان و کادر فنی امیدوار هستم.

به عنوان سوال پایانی، عملکرد صادق محرمی را در جناح راست چطور دیدید؟

او بازیکنی با پتانسیل بالا است و چند سال در بالا ترین سطح فوتبال ایران و اروپا بازی کرده و در حال حاضر در بالاترین سطح تجربه قرار دارد. او پتانسیل این را دارد تا سالیان سال در جناح راست برای تیم ملی بدرخشد.

کعبی: با اقتدار به جام جهانی قطر صعود می‌کنیم

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha