استاندار خراسان شمالی: مصوبات سفرهای شهرستانی به فوریت انجام شود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: مصوبات سفرهای استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها در سریعترین زمان اجرایی شود تا مردم شیرینی تحقق وعده‌ها را بچشند.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی خراسان شمالی اظهار داشت: هرچقدر مصوبات سفرهای شهرستانی زودتر اجرا شود مردم امیدوارتر شده و به تیم مدیریتی استان دلگرم تر می‌شوند.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: مدیران شهرستانی دقت کنند که اگر طرحی از مصوبات شهرستانی نیاز به پیمانکار دارد در کوتاهترین زمان ممکن این مهم را انجام دهند تا عملیات اجرایی پروژه ها به خوبی پیش روند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی نیز در این زمینه همکاری لازم را با دستگاه های اجرایی داشته و در زمان موعد به عهد خود وفادار بوده است.

شجاعی افزود: هدف از سفرها بررسی مشکلات و توسعه ظرفیت‌های منطقه است که نادیده گرفته شده و در این بازدیدها و دیدارهای مردمی به دنبال رفع موانع آنها هستیم.

وی بیان کرد: تاکنون دور دوم سفرهای استانی به شهرستان های بجنورد، شیروان، راز و جرگلان و فاروج انجام شده و در این راستا ۱۶۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار عمرانی در این زمینه هزینه شده است.

استاندار خراسان شمالی افزود: پیگیری مطالبات مردمی ادامه دارد و سعی داریم تا بعنوان خدمتگزار مردمی مشکلات را برطرف کنیم.

استان خراسان شمالی از استان های شمالشرق کشور محسوب می شود که ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در ۲۴ شهر و حدود یک هزار روستا سکونت دارند.

خراسان شمالی حدود ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۱ هزار نفر دارد که از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در بین ۳۱ استان کشور رتبه دهم را داراست و سهم اشتغال در این استان در بخش کشاورزی ۳۹.۶ درصد، صنعت ۲۴.۳ درصد و خدمات ۳۶.۱ درصد است.
سهم این استان در حوزه کشاورزی بیش از میانگین کشور است اما در حوزه صنعت و خدمات پایین تر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha