مصرف بنزین در خراسان شمالی ۱۳ درصد افزایش یافت 

بجنورد-ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: میزان مصرف بنزین در استان نیمه نخست امسال به نسبت مدت مشابه پارسال ۱۳ درصد افزایش یافته است که دلیل آن افزایش سفرها است.

مجتبی شکوری روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال بیش از ۵۱ میلیون متر مکعب گاز سی.ان.جی در جایگاه‌های عرضه سوخت استان عرضه شده است که با مصرف این میزان سوخت، ۵۵ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی شده است.

وی افزود: میزان مصرف سی.ان.جی در استان به نسبت مدت مشابه پارسال پنج درصد  بیشتر است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: روزانه ۲۷۵ هزار مترمکعب سی.ان.جی در استان مصرف می شود. 

وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: در نیمه نخست امسال میزان مصرف نفت سفید نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۶ درصد کاهش، مصرف بنزین سوپر ۱۴۵ درصد افزایش و مصرف گاز مایع ۶ درصد کاهش یافته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: شهریورماه امسال میزان مصرف سی.ان.جی در استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود پنج درصد کاهش یافته است.

شکوری خاطرنشان کرد: ۳۰ جایگاه عرضه کننده سی.ان.جی در استان فعال است که از این تعداد۲۰ جایگاه ۲ منظوره برای عرضه بنزین، نفتگاز و سی.ان.جی و۱۰ جایگاه تک منظوره برای عرضه این گاز است.

در خراسان شمالی ۳۰ جایگاه عرضه کننده سی.ان.جی فعال است که از این تعداد۲۰ جایگاه ۲ منظوره برای عرضه بنزین، نفتگاز و سی.ان.جی و۱۰ جایگاه تک منظوره برای عرضه این گاز است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha