حمایت یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی ازدانش بنیان‌ها درزمینه استاندارد

تهران- ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی گفت: صندوق در نیمه اول سال جاری در زمینه ارایه خدمات به شرکت های دانش بنیان در زمینه استاندارد یک میلیارد و ۹۱۴ میلیون تومان حمایت کرده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، سیاوش ملکی فر روز شنبه در دومین همایش تبیین نقش استاندارد در توسعه اقتصاد دانش بنیان که به مناسبت هفته ملی استاندارد به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، افزود: خدمات صندوق نوآوری تامین منابع مالی برای شرکت‌های دانش بنیان است.

وی بیان کرد: بیشتر شرکت‌های دانش بنیان برای ورود به بازار  علاوه بر تامین مالی به خدمات بیشتری نیاز دارند؛ از این رو این صندوق، اعطای تسهیلات، صدور ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمند سازی را در فهرست خدمات خود قرار داده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی ادامه داد: خدمات بلاعوض توانمند سازی این صندوق شامل اخذ استانداردها و مجوزها، ارائه آموزش، کمک هزینه تحقیق و توسعه، کمک به حضور شرکت‌ها در پایگاه‌های صادراتی، حفاظت از مالکیت فکری و طرح‌های صنعتی است.

وی گفت: این همایش برخط به منظور ارائه اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ استانداردها به شرکت های دانش بنیان از ۱۷ تا ۲۱ مهرماه برگزار می شود و طی آن در خصوص موضوعاتی چون فرآیند استاندارد سازی محصولات دانش بنیان و فناورانه، استاندارد ابزار پیشرفت آزمایشگاه، استانداردهای صادراتی حوزه تجهیزات پزشکی، استقرار استانداردهای سیستم‌های مدیریتی، ضرورت‌های تدوین استانداردهای دانش بنیان، استانداردهای صادراتی در حوزه نفت و گاز، استانداردها و مقررات صادرات محصولات کشاورزی و تاییدیه‌ها و استانداردها در حوزه برق و انرژی بحث و تبادل نظر خواهد شد.

ملکی فر درخصوص خدمات اخذ استانداردهای این صندوق، گفت: این صندوق در زمینه ارائه مشاوره و اخذ استانداردهای صادراتی تا ۷۰ درصد تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از شرکت‌های دانش بنیان حمایت خواهد کرد و برای تمدید این استانداردها، تا سقف ۷۰ درصد (تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان) از این شرکت‌ها حمایت می‌کند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، سقف حمایت این صندوق در زمینه استانداردهای سیستم‌های مدیریتی را ۶۰ میلیون تومان عنوان کرد و یادآور شد: هزینه‌های مربوط به تمدید این استاندارد تا ۳۰ میلیون تومان (۷۰ درصد) از سوی این صندوق برای شرکت‌های دانش بنیان تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اخذ تاییدیه‌های ملی تا سقف ۶۰ میلیون تومان (۷۰ درصد) و برای تمدید آن تا سقف ۳۰ میلیون تومان (۷۰ درصد) از سوی صندوق نوآوری پرداخت می‌شود، اظهار داشت: از سوی این صندوق همچنین تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان و برای تدوین استاندارد نیز تا سقف ۴۰ میلیون تومان به شرکت‌های دانش بنیان اعطا خواهد شد.

ملکی فر یادآور شد: بررسی عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه اخذ استانداردها در سال ۹۸ نشان می‌دهد ۵۶۸ میلیون تومان حمایت بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان اعطا شده است که این میزان در سال ۹۹ به ۳ میلیارد تومان افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha