مدیرکل پست سمنان: گسترش خدمات الکترونیک پستی فساد اداری را کم می‌کند

سمنان- ایرنا- مدیرکل پست استان سمنان گفت: گسترش خدمات الکترونیک پستی و کاهش مراجعه متقاضیان به باجه‌های پستی برای انجام کارهای اداری ارتباط بین کارمندان و مراجعان را کم کرده و کاهش فساد اداری را به دنبال دارد.

به گزارش ایرنا، حمید آقاجانی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی پست بیان کرد: سالهاست وظیفه پست محدود به جابه جایی نامه و بسته های پستی نمی شود و نقش آن تکمیل کننده دولت الکترونیک هستند.

وی افزود: پست به عنوان نماینده سازمان‌ها انجام برخی فعالیت ها را بر عهده می گیرد و نتیجه نهایی را به دست سازمان‌ها می رساند که موجب کاهش آلودگی های شهری، ترافیک و انجام متمرکز امور و کاهش تردد بین سازمانی افراد می شود.

آقاجانی برون سپاری برخی وظایف را از سوی سازمان ها امری مهم برشمرد و ادامه داد: باجه های پستی در کنار دفاتر پیشخوان تکمیل کننده فعالیت سازمان‌ها خواهند بود.

وی تصریح کرد: ترافیک مرسوله های پستی در ۶ ماه نخست سالجاری در استان سمنان یک میلیون و ۱۶۸ هزار عدد ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: این افزایش به علت بیشتر شدن خریدهای اینترنتی به دلیل شیوع ویروس کرونا و نیز استقبال افراد از این گونه معاملات است. 

مدیرکل پست استان سمنان اظهار داشت: درآمد پست استان سمنان در ۶ ماه نخست سال جاری ۷۰ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد رشد داشت. همچنین ضریب اثربخشی هزینه نسبت به سال گذشته هفت درصد افزاش داشت و بیش از نیمی از هزینه ها از درآمد کسب می شود. 

آقاجانی گفت: در نظر داریم برای کاهش مشکلات تحویل مرسوله با همکاری شهرداری پلاک تلفیقی برای ساختمان ها طراحی و نصب شود که یک پلاک متعلق به ساختمان با ذکر کد پستی و کد شهرداری بر سردر ساختمان و پلاک کد پستی  در اندازه های کوچک تر درب واحد های مسکونی نصب شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha