جمعیت خدمتگزاران به ۲۵ هزار زائر پیاده امام رضا(ع) خدمات داد

مشهد- ایرنا- سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: این جمعیت در مجموع در دهه پایانی صفر به ۲۵ هزار زائر پیاده امام رضا(ع) در مشهد خدمات پذیرایی و اسکان ارایه کرد.

حسین رضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا و عدم صدور مجوز برای ورود کاروانهای پیاده جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا (ع)، همانند سال قبل سایت ثبت نام کاروانی خود را مسدود کرد و به مدیران کاروانهای زیارتی توصیه کرد از آمدن به مشهد به صورت کاروانی خودداری کنند.

وی بیان کرد: با نزدیک شدن به اربعین و حضور خودجوش زائران به صورت پراکنده در محورهای منتهی به مشهد و ارائه خدمات سرپایی در محورها در چند ایستگاه بزرگ؛ هر چه به روزهای پایانی صفر نزدیک شدیم خیل عظیم زائران پیاده به صورت خانوادگی به سمت مشهد فراگیر شد تا جایی که جاده قدیم مشهد- نیشابور به علت ازدحام از سوی پلیس راه مسدود گردید.

وی اظهار داشت: با توجه به حضور زائران پیاده در محورهای ورودی و تاکید علمای مشهد و مسوولان استانی به جهت خدمت رسانی به زائران، جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) که طی ۲۰ سال گذشته همواره در جهت خدمت به زائران امام رضا (ع) فعال بود، فعالیت اضطراری خود را با مساعدت مسوولان استانداری؛ تولیت آستان قدس رضوی؛ دفتر نمایندگی ولی فقیه و معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی؛ فرماندار و شهردار مشهد و سایر مدیران و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در راستای خدمتگزاری در محورهای ورودی به مشهد و اسکان زائرانی که پیش بینی اسکان نکرده بودند، آغاز کرد.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: این جمعیت با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، مدیریت حج و زیارت، آستان قدس رضوی، شهرداری، خیریه ها و مردم مشهد ۶۵ محل اسکان را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با ظرفیت ۲۵ هزار نفر در مشهد مهیا کرد که به همین تعداد زائر در آن اسکان داده شدند.

رضایی یکی از اقدامات خوب دهه پایانی صفر امسال را اجرای طرح «میزبان ؛ مهمان» برشمرد و افزود: حدود ۵۰۰ خانواده مشهدی در این طرح شرکت کردند و میزبان زائران امام رضا (ع) بودند.

وی سایر خدمات ارائه شده جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) را ارائه خدمات سرپایی درمانی به زائران پیاده، پرداخت بخشی از هزینه دارویی با داروخانه طرف قرارداد، توزیع بسته‌هایی فرهنگی و پاسخ به سوالات دینی؛ برگزاری نماز جماعت و ایجاد مهد کودکان در محل اسکان زائران، توزیع سه‌ وعده غذای رایگان برای ۱۵ هزار نفر، تجهیز ۵۹ ایستگاه خدمت رسانی با فضای باز در مسیرهای منتهی به مشهد، آبرسانی به ایستگاههای بین راهی با کمک آب منطقه استانی و خدمات اتوبوسرانی برای سالمندان، ایجاد نانوایی و ارایه نان رایگان به زائران برشمرد.

وی بیان کرد: زائران پیاده امسال افزون بر روستاهای اطراف مشهد از شهرهای نیشابور، سبزوار، گناباد، جوین، شاهرود، تربت حیدریه، کدکن، بجستان، یزد، سرخس،، مزداوند، میامی، کلات، فریمان، قلندرآباد، بجنورد، چناران، گلبهار، شیروان، گرگان، علی آباد، مراغه، تهران، قم، دماوند، کرج، زاهدان، بهشهر، کلاله و محمود آباد به مشهد عزیمت کرده بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha