تفاهم‌نامه فرهنگستان هنر و پارک علوم وفناوری‌های نرم وصنایع فرهنگی

تهران- ایرنا پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و فرهنگستان هنر با هدف توسعه همکاری در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق و بهره‌گیری از ظرفیت‌های متقابل تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

مواردی از محورهای همکاری این تفاهم ‌نامه که امروز شنبه امضا شد چنین است: شناسایی نیازها و تعریف طرح‌ های مشترک در راستای توسعه و تقویت اکوسیستم صنایع فرهنگی، اجرای طرح‌ های مشترک با هدف توسعه اقتصاد هنر و تقویت زنجیره ارزش محصولات هنری، حمایت از فعالیت شتاب دهنده ها شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در ارائه ایده های خلاقانه و نوآورانه و توسعه کارآفرینی، استفاده از ظرفیت هاو توانمندی ها و امکانات آموزشی پژوهشی هنری و کارگاهی طرفین در راستای توسعه اکوسیستم کارآفرینی صنایع فرهنگی، برگزاری رویدادهای هنری در راستای شناسایی استعدادها و ظرفیت های موجود و معرفی استانداردهای کیفی خدمات و محصولات هنری، مشارکت طرفین در برگزاری رویداد ها نشست ها کنگره ها همایش ها و کارگاه های تخصصی با رویکرد کارآفرینی نوآوری و تجاری سازی، برگزاری نمایشگاه‌ های مشترک از آثار هنرمندان با هدف ایجاد فضای رشد برای هنرمندان جوان و برگزاری مشترک جشنواره ملی استارتاپ های هنری.

بهمن نامور مطلق، رییس فرهنگستان هنر درباره لزوم انعقاد این تفاهم نامه عنوان کرد: فرهنگستان هنر به عنوان قوی ترین مرجع هنر و محلی برای ترویج فرهنگ و هنرکشور است از سوی دیگر پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز بهترین سکوی پرتاب برای صادرات، راهیابی به بازار و برند سازی هنر هنرمندان است.

رییس فرهنگستان هنر  عنوان کرد: امروزه در کشور باید به فعالیت های فرهنگی به عنوان یک فعالیت پایدار نگاه شود؛ همچنین صادرات و نگاه بین المللی به این حوزه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تاکیدکرد: حمایت از فعالیت شتاب دهنده ها و شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در ارائه ایده های خلاقانه و نوآورانه و توسعه کارآفرینی از شاخص های مهم این تفاهم نامه است که باید به طور جد روی این موضوع کار وحمایت های لازم انجام شود.

محمد حسین ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز گفت: بیش از ۳ سال است که از عمر پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی (وابسته به جهاد دانشگاهی) می‌گذرد و با حمایت همه نهادهای مرتبط در این حوزه، پیشرفت‌های بسیار خوبی حاصل شده است.

وی تاکیدکرد: افراد هنرمند و صاحب ایده بسیاری در کشور ناشناخته مانده اند که با همکاری فرهنگستان هنر می توان آنها راشناسایی کرد و ما نیز در پارک فضایی برای توسعه فعالیت هایشان از برندسازی تا توسعه فضای اقتصادی و صادرات را فراهم خواهیم کرد. 

رییس پارک ملی علوم وفناوری های نرم و صنایع فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: این پارک، فرصت خوبی ایجاد کرده و می تواند برای تولید ایده های فرهنگی و ایده پردازان فرهنگی و تبدیل و رساندن آن به بازارهای ملی و فراملی پله ترقی خوبی باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha