گارد ساحلی آمریکا: خط لوله اورنج کانتی از ماه ها پیش آسیب دیده بود

تهران – ایرنا - گارد ساحلی آمریکا در پی آلودگی شدید زیست محیطی در آب های ساحلی اقیانوس آرام در اورنج کانتی در جنوب ایالت کالیفرنیا، اعلان کرد که این خط لوله شاید ماه ها پیش از آغاز نشت سه هزار بشکه نفت، به علت برخورد یک شناور سنگین، آسیب دیده باشد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از تارنمای نیویورک تایمز؛ مقام های گارد ساحلی به نقل از بررسی کنندگان، گفته اند که این نشت در سه مایلی ساحل نیوپورت بیچ کالیفرنیا، به علت آسیب دیدن این خط لوله ۱۸ مایلی بوده که به سکوی نفتی فراساحلی الی متعلق به شرکت بتاآفشور وصل شده است.  

به گفته یک مقام گارد ساحلی، این خط لوله بر اساس آخرین بازرسی در اکتبر ۲۰۲۰ توسط بتاآفشور، سالم بوده . اما بازرسان کاملا اطمینان دارند که یک شناور بزرگ و سنگین به پوشش بتونی این خط لوله برخورد و آن را ۱۰۰ فوت از مکان اولیه جابجا کرده است.

شبکه خبری "سی. بی. اس نیوز" روز چهارشنبه از اعلام وضعیت فوق العاده در شهر "اورنج کانتی" ایالت کالیفرنیا به دلیل نشت نفت به اقیانوس خبر داد که گفته می شود بزرگترین نشت گزارش شده در این منطقه است. و تلاش های زیادی برای پاکسازی توسط چندین سازمان دولتی و محلی در دست انجام است.

نفت از این خط لوله به مدت ۱۲ ساعت و پیش از هر اقدامی برای متوقف کردن آن، به آبهای اقیانوس وارد می شده است.  

گوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا در پی این رویداد تاکید کرد که این ایالت در راستای حذف مصرف سوخت های فسیلی،  از بیش از ۵۰ سال پیش مجوزی برای لیزینگ دکل های دریایی نداده و استخراج نفت تا سال ۲۰۴۵ باید متوقف شود.

کارشناسان بر این باور هستند در حالیکه کالیفرنیا همچنان پرچمدار سایر ایالت های آمریکا در کنار گذاشتن سوخت های فسیلی است و مقابله با بحران آب و هوا را اولویت نخست قرار داده، اما این رویداد یادآوری می کند سوخت های فسیلی چه هزینه ای برای جوامع و محیط زیست دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان