بنیاد وجدان خواستار بازدیدکمیته صلیب سرخ از زندانهای رژیم صهیونیستی شد

تهران- ایرنا- موسسه حقوق بشری غیر دولتی فلسطینی «بنیاد وجدان» اعلام کرد که رژیم صهیونیستی ۱۹ فلسطینی را در شرایط بسیار سخت زندانی کرده است، از این رو از کمیته بین المللی صلیب سرخ خواست تا با بازدید از زندان های این رژیم از این اسرا نیز دیدن کند.

به گزارش امروز (یکشنبه) پایگاه خبری «الخلیج الجدید»، این موسسه به نقل از «نبیل مغیّر»، یکی از این زندانیان، اعلام کرد که آنها با توجه به مجازات های جمعی که معادل شکنجه است، از شرایط بسیار بی رحمانه و تحقیرآمیز زندان های رژیم صهیونیستی رنج می برند.

مغیّر افزود: دو نفر از این اسرا در سلول‌هایی زندانی هستند که دیوارها و کف آن به سیاهی زغال است. زندانیان لباس، تشک و پتو ندارند و اداره زندان پس از نیمه شب برای هر زندانی یک تشک و پتو می آورد و قبل از طلوع آفتاب آن را پس می گیرد.

وی تاکید کرد که زندانیان برای هواخوری با هم بیرون نمی روند، بلکه هر یک جداگانه، با دستبند و فقط به مدت یک ساعت حق ماندن در حیاط زندان را دارند.

بنابر اعلام این موسسه، پنج تن از این زندانی ها متهم به ارتباط با ۶ زندانی فراری از زندان جلبوع هستند. «تمیم سالم» یکی از این پنج زندانی گفته که آنها در شرایط سختی زندانی هستند و با دست و پاهای زنجیر شده از زندان خارج می شوند.

موسسه بنیاد وجدان از صلیب سرخ بین المللی درخواست نموده تا با زندانیان ملاقات کند، شرایط آنها را ببیند و با تمام توان ممکن بر رژیم صهیونیستی برای لغو مجازات های غیر انسانی اسرای فلسطینی فشار آورد.

پنج اسیر فلسطینی وابسته به جنبش جهاد اسلامی و یک اسیر دیگر وابسته به جنبش فتح که به حبس طولانی مدت محکوم بودند، ساعت یک بامداد روز دوشنبه (۱۵ شهریور) موفق شدند از زندان «جلبوع» در شمال فلسطین اشغالی که از مهمترین زندان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود، فرار کنند.

پس از دستگیری این ۶ زندانی فراری، آنها در سلول های انفرادی و در بدترین شرایط ممکنه بسر می برند. سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی پس از فرار این ۶ اسیر و برای جلوگیری از رخ دادن اتفاقات مشابه دیگر، مجازات‌های سنگینی را بر اسرای فلسطینی اعمال و اقدام به جابه جایی گسترده آنان کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha