۵۱ درصد دانش‌آموزان واکسن خود را دریافت کرده‌اند

تهران - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت وزات آموزش و پرورش گفت: با اجرای طرح واکسیناسیون سراسری و اجرای طرح واکسینه شدن دانش‌آموزان، بیش از ۵۱ درصد دانش‌آموزان واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، مهرزاد حمیدی در نشست مجازی معاونان وزیر با مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور به تشریح فعالیت های صورت گرفته درخصوص «بازگشایی مدارس»، «آغاز سال جدید تحصیلی» و «از سرگیری آموزش های حضوری» پرداخت و افزود: در جلسات ستاد مدیریت بیماری کرونا، بر واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲تا ۱۸سال تاکید شده است، در این خصوص سرپرست وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای به وزارت  بهداشت، برای واکسیناسیون دانش آموزان اعلام آمادگی کردند.

وی اظهار داشت: طی دستورالعملی که از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ارسال شد، پیش بینی کردیم که کمیته های هماهنگی استانی بین ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شود و متناظر آن در مناطق و شهرستان ها، شبکه های بهداشتی ایجاد و تقسیم کار صورت گیرد که خوشبختانه تا امروز ۴۷ درصد دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان ۱۲سال تا ۱۸سال با ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت واکسینه شده اند و اگر این عدد را نسبت به عدد دانش آموزان بسنجیم می توانیم بگوییم که تا امروز بیش از ۵۱درصد دانش‌آموزان واکسن خود را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: امروز اگر سیاست بازگشایی مدارس را دنبال می کنیم باید زمینه واکسیناسیون دانش آموزان را فراهم کنیم تا حلقه انتقال بیماری را قطع کنیم. بنابراین بازگشایی مدارس باید بازگشایی ایمنی باشد تا منجر به تعطیلی مدارس نشود. لذا تأکید می کنم از حداکثر پایگاه های واکسیناسیون استفاده کنند. فراموش نکنیم که سهم آموزش و پرورش در کنترل کرونا سهم بسیار مؤثر و تعیین کننده ای است و باید برای جلوگیری از چرخه انتقال، واکسیناسیون دانش آموزان را با جدیت دنبال کنیم.

حمیدی ضمن تشکر از تلاش مدیران کل و روسای مناطق سراسر کشور در اجرای پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی، به موضوع نیروی انسانی، سامانه ها و واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان، توزیع کتب درسی در مدارس و ثبت و صدور ابلاغ همکاران فرهنگی در سیدا اشاره کرد و افزود: حاصل این اقدامات در این شرایط خاص کشور، بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی توأم با آرامش بود و خوشبختانه توانستیم همزمان با شروع کار دولت جدید و دوره سرپرستی وزارت آموزش و پرورش، سال تحصیلی جدید را با تلاش مدیران  و رؤسای مناطق و مدارس با آرامش آغاز کنیم.

۸۵ درصد فرهنگیان واکسینه شدند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزات آموزش و پرورش در این نشست که در وزارتخانه برگزار شد با اشاره به ایجاد ۴۲۷ پایگاه تجمیعی ویژه فرهنگیان، در سراسر کشور، تصریح کرد: ۸۵درصد فرهنگیان در این پایگاه‌ها با منزلت و احترام و با اولویت خاص واکسینه شده‌اند و علاوه بر آن مربیان مهدکودک‌ها، اساتید، کارکنان و دانشجومعلمان دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی و هر واحدی که مستقیم و غیرمستقیم به آموزش و پرورش و دانش آموزان مربوط می شود، واکسن کرونا را دریافت کرده اند و در حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکس کرونا در سراسر کشور برای این افراد، تزریق شده است.

حمیدی  خاطرنشان کرد: سیاست‌ دولت جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اقتضائات کشور و مطالعات تکمیلی صورت گرفته نشان دهنده این است که در بیش از  ۱۷۰ کشور جهان مدارس باز و یا به صورت ترکیبی در حال فعالیت هستند، رشد علمی، فرهنگی، اجتماعی و سلامت دانش‌آموزان، ایجاب می‌کند که مدارس را بازگشایی کنیم و برای بازگشایی مدرسه ضرورت دارد که واکسیناسیون دانش آموزان انجام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha