تامین مالی پروژه‌ها با استفاده از تهاتر نفت و میعانات گازی

تهران- ایرنا- وزیر نفت گفت: در تلاشیم تا از محل تهاتر نفت و میعانات گازی تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام صنعت نفت را انجام دهیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «جواد اوجی» امروز در حاشیه نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با استفاده از پتانسیل‌های داخلی و دستگاه‌ها و ظرفیت‌های خارجی شناسایی شده و تنوع قراردادها خبرهای خوبی در زمینه تهاتر نفت و کالا در راه است، ادامه داد: با توجه به اینکه نیاز و تقاضای مصرف انرژی در دنیا رشدی ۶ تا ۷ درصدی را خواهد داشت و کرونا نیز در حال کنترل است، نیاز به انرژی در جهان افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: با راهکارهای مد نظر و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها هم بحث فروش نفت و میعانات گازی و هم تهاتر نفت با کالا در دستور کار است.

اوجی تاکید کرد: همچنین تهاتر نفت با سرمایه‌گذاری پیشنهاد شده و از هر سرمایه‌گذار در بخش بالا دست و پایین دست نفت که بخواهد دریافت نفت و میعانات گازی را داشته باشد، استقبال می‌کنیم.

وی گفت: بسیاری از پروژه‌های عمرانی در کشور وجود دارد که چند سال نیمه کاره باقی مانده است که در تلاشیم تا با قضیه تهاتر نفت و میعانات، تامین مالی پروژه‌ها را انجام دهیم.

وزیر نفت به نشست با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز اشاره و تصریح کرد: در این نشست گزارش مفصلی درباره بخش‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی و چگونگی سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها و توسعه صنعت نفت به نمایندگان ارائه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha