اصناف سمنان با ثبت داده در سامانه جامع تجارت به تنظیم بازار کمک کنند

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بخش خصوصی با ثبت اطلاعات لازم در سامانه جامع تجارت به تنظیم بازار و حمایت از تولید داخلی کمک کنند.

به گزارش ایرنا، علی تشنه‌دل شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری ابراز داشت: تنظیمات مربوط به بازار در سامانه جامع تجارت، در یک فرایند برخط، انجام می شود.
وی ادامه داد: طی سه سال گذشته این مساله ‌جدی گرفته نشد اما در زمان حاضر مورد توجه بسیار ویژه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
تشنه‌دل تاکید کرد: عمده فروشی و خرده فروشی تمامی کالاها باید در سامانه جامع تجارت ثبت شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: نباید برای دریافت اطلاعات از بخش خصوصی به منظور ثبت در سامانه جامع تجارت مجبور به استفاده از ابزار جبری شویم.
وی یادآور شد: ضرورت دارد بخش خصوصی در یک فضای همدلی و همیاری، نسبت به ارائه داده ها و اطلاعات در سامانه جامع تجارت همکاری کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بازرسان این سازمان به همراه تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف به منظور حفظ آرامش بازار به صورت مستمر در حال گشت‌زنی هستند و با واحدهای صنفی متخلف برخورد می‌کنند.
به گزارش ایرنا، در استان سمنان حدود ۳۲ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب هستند که بیش از ۸۰ هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند و ۱۲۲ اتحادیه صنفی در استان سمنان فعال است.

از مجموع ۳۲ هزار واحد صنفی در استان ، ۵۱۶۵ واحد صنفی تولیدی ، ۱۶۲۱۶ واحدصنفی توزیعی و ۱۰۷۰۱ واحد نیز به صورت خدمات فنی در استان فعالیت می کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha