«طرح امداد هوشمند کارآمد» در استان سمنان اجرا می‌شود

سمنان- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: طرح امداد هوشمند کارآمد در کمیته امداد استان، به عنوان سامانه‌ای برای بهبود و مدیریت خدمات به مددجویان، اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیده فاطمه تقوی روز دوشنبه به رسانه ها افزود: ۳۶ خدمت از مجموعه خدماتی که کمیته امداد به مددجویان تحت پوشش ارائه می‌دهد در حال حاضر به‌صورت غیرحضوری است و به زودی طرح امداد هوشمند کارآمد در کمیته امداد استان سمنان اجرا می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان بیان کرد: طرح امداد هوشمند و کارآمد با بانک اطلاعاتی کامل، منسجم و جامع مددجویان تحت حمایت برای ارائه خدمات بهتر به نیازمندان به‌زودی در کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان اجرا می‌شود.

وی به طرح امداد هوشمند اشاره کرد و گفت: پالایش اطلاعات مددجویان، به‌روزرسانی اطلاعات فردی و  صحت‌سنجی تنها بخشی از مزایای این سامانه است.

تقوی با اشاره به اینکه استان سمنان جزو ۶ استان مجری طرح امداد هوشمند کارآمد است، تصریح کرد: این طرح در ۲ شهرستان سمنان و سرخه با آموزش کارکنان کمیته امداد همراه شد تا به زودی به اجرا درآید.

وی تصریح کرد: طی سال های گذشته در مقوله امداد هوشمند اقداماتی از جمله درگاه ثبت درخواست های مددجویان از طریق اینترنت اجرایی شد.

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان تاکید کرد: مددجویان با ورود به سامانه e.emdad.ir  می‌توانند با واردکردن کد ملی خود به صورت الکترونیکی ۳۶ نوع از درخواست‌های خود را ثبت و ارسال کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان نیز از سامانه پرداخت اینترنتی مساعدت برای نیازمندان استان در درگاه www.۳۱۷۲.org خبر داد.

حمیدرضا رجب‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا و پیشگیری از بیماری و تأکید بر پرداخت های مردمی به روش نوین، سامانه‌ای برای کمک‌های مختلف مردم استان سمنان راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه در این سامانه پرداخت برای تمامی شهرها ازجمله امیرآباد، آرادان، بسطام، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، میامی، سمنان، شاهرود و سرخه مهیا است، بیان کرد: در تمامی سرفصل‌ها ازجمله اشتغال، درمان، مسکن، جهیزیه، ملزومات آموزشی نیازمندان و سایر موارد لحاظ شده تا نیکوکاران بتوانند کمک‌ها را طبق نیت خودپرداخت کنند.

رجب‌زاده با اشاره به فراهم‌سازی تلفن گویای پرداخت اینترنتی مساعدت برای نیازمندان استان سمنان تصریح کرد: شماره تماس ۳۱۷۲۰۰۰۰ برای شهروندان نیک‌اندیش راه‌اندازی شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به راهنمای پرداخت اینترنتی کمک به نیازمندان در این سامانه ، خاطرنشان کرد: نیکوکاران می توانند با ورود به این سامانه و واردکردن مبلغ دلخواه، انتخاب شهر، سرفصل کمک به نیازمندان و واردکردن شماره تلفن  کمک خود را به نیازمندان اهدا کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha