تولید ذرت علوفه‌ای آرادان امسال ۳۳ هزار تن برآورد شد

سمنان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی آرادان گفت: محصول ذرت علوفه‌ای از مزارع این شهرستان، یکی از قطب‌های تولید این محصول در استان سمنان، امسال ۳۳ هزار تن پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، امیرحسین شاه‌حسینی روز دوشنبه به رسانه ها افزود: برداشت ذرت علوفه‌ای در آرادان از اواسط شهریور آغاز شد و تا اواخر مهرماه ادامه دارد.

وی بیان کرد: ۷۵۰ هکتار از اراضی شهرستان آرادان به کشت ذرت علوفه‌ای اختصاص دارد و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۳ هزار تن محصول ذرت علوفه‌ای از اراضی این شهرستان برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی آرادان افزود: امسال رقم کشت‌شده محصول ذرت علوفه‌ای «سینگل کراس ۷۰۴» بود که دارای کیفیت مطلوب و عملکرد بالا و دارای ارزش غذایی خوب در جیره غذایی دام است و به این دلیل کشاورزان منطقه راغب به کشت این رقم هستند.

شاه‌حسینی با بیان اینکه ذرت علوفه‌ای یکی از محصولات مهم برای افزایش تولیدات زراعی است که در بخش دام و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد افزود: ذرت علوفه‌ای یکی از محصولات مهم و راهبردی در تولید نهاده‌های دامی و تغدیه دام است.

مدیر جهاد کشاورزی آرادان با بیان اینکه محصول ذرت علوفه‌ای به ۲ صورت کشت بهاره و تابستانه است گفت: کشت بهاره از اواسط فروردین و کشت تابستانه در اوایل تیرماه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برداشت محصول ذرت علوفه‌ای توسط سه دستگاه چاپر درآرادان انجام می شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود عملکرد محصول ۴۵ تن در هکتار باشد و تا پایان مهرماه بیش از ۳۳ هزار تن ذرت سیلویی برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی آرادان افزود: رعایت اصول زراعی مانند بسترسازی مناسب کشت و استفاده از روش‌های نوین آبیاری و استفاده از کودهای کشاورزی اختصاصی ذرت در عملکرد تولید ذرت علوفه‌ای تأثیرگذار است و کشاورزان با رعایت این نکات می‌توانند دارای عملکرد بیشتری در واحد سطح باشند.

استان سمنان ۱۹۸ هزار هکتار ارضی کشاورزی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha