علمای شیعه افغانستان خواستار مجازات عاملان حمله تروریستی قندوز شدند

کابل - ایرنا - شورای علمای سراسری شیعه افغانستان روز دوشنبه در بیانیه ای خواستار شناسایی و مجازات عاملان حمله انتحاری به مسجد شیعیان در استان قندوز این کشور شدند.

به گزارش ایرنا، شورای علمای شیعه افغانستان در این بیانیه اضافه کردند در سال های اخیر، پیروان یک مذهب واعضای یک قوم خاص، به صورت سیتماتیک وهدفمند مورد حملات انتحاری وتروریستی قرار گرفته، به نحوی که برخی ازمنابع پژوهشگر اجتماعی عنوان «نسل کشی» به آن داده اند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است در ادامه این حملات هدفمند حادثه تروریستی و  هولناک جمعه گذشته در نماز جمعه قندوز  باعث مجروح و شهید شدن  صدها نمازگزار شد.

علمای شیعه افغانستان درادامه از طالبان خواست که برای تامین امنیت  همه  مردم افغانستان تلاش کنند و عاملان جنایت اخیر را شناسایی و مجازات کنند.

سیدحسین عالمی بلخی به ایرنا گفت که حادثه مسجد جامع سید آباد قندز بعد از حاکمیت طالبان بزرگترین حادثه غم انگیزی است که لازم است تحقیقات جدی در این  باره صورت گیرد.

وی اظهار داشت طالبان باید  اقدامات لازم  را برای  جلوگیری از حوادث مشابه به  کار گیرد.

براساس گزارش منابع خبری در حمله انتحاری جمعه گذشته به نماز جمعه  شیعیان در شهرستان سیدآباد استان قندوز 150 نفر کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

گروه تروریستی  داعش مسوولیت این حمله را  به  عهده  گرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha