صنایع خراسان شمالی سوخت زمستانی را ذخیره کنند

بجنورد-ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: ذخیره‌سازی مازوت به عنوان سوخت دوم مورد نیاز صنایع به کارخانه‌های بزرگ استان اعلام شده اما هنوز هیچ تقاضایی در این زمینه به ما نرسیده است.

مجتبی شکوری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به احتمال قطعی گاز صنایع در زمستان، ذخیره سازی سوخت دوم در صنایع انجام می شود البته این نخستین بار است که در این فصل صنایع اقدام به تامین و ذخیره سازی می کنند.

وی افزود: پتروشیمی خراسان، سیمان بجنورد، نیروگاه شیروان و آلومینای ایران واقع در شهرستان جاجرم صنایع بزرگ در استان هستند که باید نسبت به ذخیره سازی سوخت مازوت اقدام کنند. 

شکوری اظهار داشت: تمهیدات لازم برای تامین سوخت صنایع در پاییز و زمستان انجام شده و کار ذخیره سازی در ماه های آتی و فصل زمستان با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: سوخت مازوت به ازای هر لیتر سه هزار ریال و با قیمت یارانه ای عرضه می شود و هیچ محدودیتی در زمینه تقاضای تامین این فرآورده وجود ندارد. 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: این صنایع سوخت مورد نیاز برای ۳۰ روز را در مخازن ذخیره می کنند و اکنون مشکلی برای تامین مازوت به عنوان سوخت دوم زمستانی وجود ندارد.

در خراسان شمالی بیش از ۳۰۰ واحد صنعتی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، کاهش دمای هوا در زمستان برخی از سال ها سبب می شود تا شرکت گاز برای جلوگیری از بروز مشکل در تامین گاز مصرفی مشترکان خانگی، نسبت به محدود و قطع کردن گاز صنایع مبادرت داشته باشد.در این شرایط صنایع از نفت گاز و یا مازوت به عنوان سوخت دوم استفاده می کنند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha