تزریق واکسن کرونا در خواف از ۱۰۰ هزار دُز گذشت

گناباد - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان خواف گفت: بیش از ۱۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در این شهرستان به افراد واجد شرایط و گروههای هدف تزریق شده است.

دکتر فرشته خوش نیات روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس ۶۷.۶ درصد از واجدان شرایط در خواف واکسن کرونا دریافت کرده اند که این میزان حدود ۶ درصد از میانگین استانی آن بالاتر است.

وی ادامه داد: بالغ بر ۴۳ درصد مادران باردار واجد شرایط دریافت واکسن در شهرستان خواف تاکنون علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان خواف گفت: روزانه به طور میانگین ۲ هزار و ۵۰۰ دُز واکسن در مراکز واکسیناسیون این شهرستان تزریق می شد که حتی رکورد سه هزار و ۵۰۰ دز تزریق هم در یک روز به ثبت رسید.

وی گفت: یکی از دلایلی که خواف در موج پنجم کرونا نسبت به جمعیتش کمترین فوتی را در بین شهرهای خراسان رضوی داشت، تزریق مداوم واکسن بود و در شرایطی که برخی شهرستان ها با کمبود سرنگ مخصوص و پد الکلی مواجه بودند، شبکه بهداشت خواف قبل از آغاز موج پنجم با همکاری شرکت های صنعتی و معدنی منطقه حدود ۹۰ هزار عدد از این اقلام را تهیه کرده بود که هیچ توقفی در روند تزریق واکسن کرونا روی نداد.

دکتر خوش نیات اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان خواف در بین شبکه های بهداشت و درمان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تزریق واکسن کرونا رتبه چهارم را کسب کرده است.

چهار مرکز واکسیناسیون کرونا شامل مرکز تجمیعی واکسیناسیون واقع در تالار پامچال و نیز مراکز شبانه روزی سنگان، سلامی و قاسم آباد شهرستان  خواف در تمامی ایام هفته از ساعت هشت تا ۱۳:۳۰ برای تزریق واکسن کرونا فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha