سفر سردار باقری هماهنگی بیشتر تهران-اسلام‌آباد در منطقه را رقم می‌زند

اسلام‌آباد - ایرنا - نائب رئیس مجلس ملی پاکستان با استقبال از سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به آن کشور و ابراز خرسندی از گسترش مناسبات سطح بالای نظامی و امنیتی میان دو همسایه، گفت: بازدید سردار باقری هماهنگی بیشتر تهران و اسلام‌آباد برای صلح منطقه و کمک به حل بحران‌ها را رقم می‌زند.

«قاسم خان سوری» از حزب حاکم پاکستان (حزب تحریک انصاف) روز چهارشنبه و همزمان با سفر رسمی سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری و هیات بلندپایه نظامی همراه به اسلام‌آباد، در گفت و گویی با خبرنگار ایرنا گفت: سفر مقام ارشد نظامی ایران بیانگر عمق همکاری‌های نزدیک میان دو همسایه برادر و اسلامی در تمامی حوزه‌ها به ویژه امنیت، دفاع و تعاملات نظامی متقابل است.

وی تاکید کرد: قطعا این سفر پیام همکاری و مشارکت دو کشور مهم منطقه یعنی ایران و پاکستان برای پایداری صلح و ثبات در منطقه به ویژه کمک به بهبود اوضاع در افغانستان را به همراه دارد.

این سیاستمدار پاکستانی افزود: ما دو سفر مهم ژنرال باجوا فرمانده ارتش پاکستان به ایران را به یاد داریم، بازدید نخست وزیر ما به تهران، سفر ۳ سال پیش سردار باقری به اسلام‌آباد و امروز نیز شاهد مرحله جدیدی از این تعاملات سطح بالا هستیم.

وی اظهار داشت: افغانستان دغدغه مشترک تهران و اسلام‌آباد است و ما اطمینان داریم رایزنی‌های رهبران نظامی و امنیتی دو همسایه موجب تاثیر تلاش‌های مشترک برای کمک به حل بحران‌های منطقه از جمله پرداختن به مسئله افغانستان است.

نائب رئیس مجلس ملی پاکستان با استقبال از افزایش همکاری‌های این کشور با جمهوری اسلامی ایران، افزود: ما از توسعه مناسبات دفاعی، امنیتی و نظامی از جمله برگزاری رزمایش‌های مشترک میان نیروهای مسلح دو کشور همسایه قویا حمایت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: نزدیکی هر چه بیشتر جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حوزه‌های نظامی و تعاملات میان مسوولان دفاعی دو کشور کمک موثری به پایداری صلح و ثبات در منطقه کرده و سد راه دشمنان مشترکی می‌شود که همواره مخالف توسعه روابط حسنه و نزدیک میان این دو همسایه اسلامی هستند.

سفر سردار باقری هماهنگی بیشتر تهران-اسلام‌آباد در منطقه را رقم می‌زند

قاسم خان سوری، مشارکت برای حل چالش‌های پیش روی جهان اسلام را اولویت دولت پاکستان دانست و افزود: ما اطمینان داریم تقویت تعاملات میان تهران و اسلام‌آباد مسیر کمک به حل مسائل جهان اسلام و تحکیم وحدت را هموار می‌سازد.

وی گفت: نیروهای مسلح ایران و پاکستان مراقب مرزهای خود هستند و چنین رفت و آمدهایی باعث انگیزه بیشتر میان دو کشور برای هماهنگی بیشتر در حوزه مدیریت مرزها خواهد شد.

این مقام پارلمانی پاکستان افزود: صلح و ثبات پایدار در افغانستان هدف مشترک تهران و اسلام‌آباد است و هرگونه خلاء امنیتی در این همسایه مشترک به طور مستقیم کشورهای ما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در راس یک هیات بلندپایه نظامی به منظور توسعه همکاری مشترک با پاکستان شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی وارد «اسلام‌آباد» پایتخت این کشور شد.

قرار است در سفر رسمی سردار باقری به همسایه شرقی، توسعه همکاری‌ها و مناسبات دفاعی تهران و اسلام‌آباد، گسترش همکاری مشترک مرزی، مبارزه با تروریسم و بررسی تحولات منطقه‌ای و جهان اسلام به عنوان محورهای گفت و گوی دو طرف بررسی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha