جاری شدن سیل و رانش زمین در شمال چین و فیلیپین

تهران- ایرنا - مقامات کشورهای چین و فیلیپین در پی جاری شدن سیل و رانش زمین به دلیل بارندگی شدید، از خسارت های جانی و مالی خبر دادند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شبکه خبری « سی جی تی ان » چین، مقامات چین اعلام کردند دستکم ۱۵ نفر در استان  « شانکسی » در شمال چین به دلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل جان خود را از دست دادند. این در حالی است که مقامات فیلیپین نیز تایید کردند در پی عبور  طوفان استوایی شدید « کومپاسو » از جزیره پرجمعیت « لوزون » ۹ نفر جان خود را از دست دادند. 

« وانگ کی رویی » رئیس محلی مدیریت بحران منطقه روز سه شنبه در کنفرانس تلویزیونی اعلام کرد، ۶۰ معدن زغال سنگ در استان شانکسی که یکی از معادن بزرگ زغال سنگ در این کشور است به طور موقت به دلیل جاری شدن سیل تعطیل شده بودند اما اکنون همه آنها به جز ۴ معدن به کار عادی خود بازگشتند.

او در ادامه افزود، حدود ۱۹ هزار ساختمان از بین رفته و ۱۸ هزار ساختمان آسیب های جدی دیدند. ۱۵ نفر نیز جان خود را از دست دادند و ۳ نفر مفقود شدند. 

دستکم یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در این استان تحت تاثیر سیل قرار گرفتند و ۱۲۰ هزار نفر نیز به موقع از محل تخلیه شدند. 

در ماه ژوئیه جاری شدن سیل در مناطق معدنی استان « هنان » به کشته شدن بیش از ۳۰۰ نفر انجامیده بود. 

از سوی دیگر مقامات فیلیپینی نیز اعلام کردند در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل و رانش زمین دستکم ۹ نفر کشته و ۱۱ نفر مفقود شدند. 

طوفان استوایی « کومپاسو » روز گذشته از جزیره پرجمعیت « لوزون » عبور کرد و به سمت دریای چین جنوبی رفت. 

در فیلیپین به طور متوسط سالانه ۲۰ طوفان اتفاق می افتد که خسارات مالی و جانی به همراه دارد.  

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha