میانگین استفاده از ماسک در جنوب غرب خوزستان ۳۰ درصد است

آبادان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک از سوی همه افراد جامعه گفت: میانگین استفاده از ماسک در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان در جنوب غرب خوزستان تنها ۳۰ درصد است.

شکراله سلمان‌زاده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: براساس بررسی و نمودارهای ترسیم شده در شهرستان آبادان ۵۰ درصد، خرمشهر ۴۰ و در شادگان تنها ۱۷ درصد از مردم در تجمع‌ها از ماسک استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به روند نزولی بستری ناشی از کرونا در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان افزود: کاهش میزان استفاده از ماسک در آبادان، خرمشهر و شادگان خطر افزایش روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را در این شهرستان‌ها به دنبال دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: متاسفانه تعداد زیادی از مردم این منطقه بیماری کووید ۱۹ را ساده شمرده‌اند و درصد زیادی از مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند که نادیده گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی خطر ابتلا را افزایش خواهد داد.

سلمان‌زاده بیان کرد: هم اکنون ۱۹ بیمار مبتلا  به کرونا در بخش عادی بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان و ۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی افزود: در سه روز گذشته موارد سرپایی در آبادان، خرمشهر و شادگان رو به افزایش بود که این آمار نتیجه ساده انگاری مردم نسبت به کرونا است.

وی ادامه داد: در صورتی که مردم این بیماری را جدی نگیرند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، افزایش سریع موارد بیماری همچنین افزایش مرگ و میر را در جنوب غرب خوزستان شاهد خواهیم بود.

سلمان‌زاده خواستار استقبال مردم از واکسیناسیون شد و گفت: افراد جامعه هدف به ویژه دانش آموزان براساس جدول تنظیم شده توسط مراکز بهداشت محله می‌توانند برای دریافت واکسن کرونا در کمترین زمان ممکن اقدام کنند.

هم اکنون ۱۴ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۱۳ شهرستان آبی کرونایی هستند.

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان زیرمجموعه خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha