زنگ وقف در مدارس سرپل‌ذهاب به صدا درآمد

قصرشیرین- ایرنا- زنگ وقف روز سه شنبه به مناسبت دهه وقف در مدارس سرپل ذهاب و به صورت نمادین با حضور جمعی از مسوولان در دبستان دخترانه ١٧ شهریور این شهرستان به صدا درآمد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه موقت سرپل ذهاب  در این مراسم نمادین در سخنانی با تبریک هفته وقف گفت: دانش آموزان بهترین و مؤثرترین سفیران و راویان ترویج، اشاعه و گسترش فرهنگ وقف در جامعه هستند که این رسالت و سنت الهی و اسلامی را می توانند در جامعه ترویج دهند تا این راه معنوی ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام «مصطفی عسگری» افزود: اداره اوقاف و امور خیریه با همکاری آموزش و پرورش در راستای کمک به دانش آموزان بی بضاعت و انجام برنامه های آموزشی و پرورشی برای پرورش نسلی از ولایتمداران و سربازان امام زمان‌ (عج) آماده است.

 وی اظهار داشت: ترویج فرهنگ وقف و احسان در بین نسل جوان و به خصوص دانش آموزان می تواند راهی برای رفع مشکلات معیشتی نیازمندان باشد از این رو آشنایی نسل جوان با فرهنگ احسان و کارهای عام المنفعه بسیار حایز اهمیت است.

امام جمعه موقت سرپل ذهاب در ادامه گفت: وقف یک سنت حسنه ای است که آثار و برکات این سنت در تمام دوران زندگی واقف طبق فرمایش خداوند در قرآن کریم ساری و جاری است.

سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت، در مقاطع مختلف تحصیلی ۱۴ هزار دانش آموز دارد که در ۱۹۳ واحد آموزشگاهی مشغول تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha