اقامت ویژه به اتباع خارجی فعال در حوزه‌های اقتصادی استان قم اعطا شد

قم-ایرنا-طی مراسمی روز سه شنبه با حضور استاندار به تعدادی از اتباع خارجی فعال در حوزه‌های اقتصادی استان قم اقامت ویژه اعطا شد.

بهرام سرمست در این جلسه، ابراز کرد: مجموعه مدیریت قم از اشتغال اتباع بر اساس اصول انسانی و حقوق بشردوستانه حمایت می کند و بخشی از ظرفیت امروز اشتغال استان در اختیار اتباع خارجی است.

وی گفت: قم اولین استانی است که برای ایجاد بستر اشتغال اتباع خارجی در سطح ملی اقدام کرده تا امکان ایجاد سرمایه گذاری در قم فراهم شود و در این راستا حقوقی مانند اقامت ۳ و ۵ ساله نیز نهایی شده است.

سرمست اظهار داشت: مصوبه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر سرمایه گذاری اتباع خارجی در سطح استان قم بصورت مطلوبی به ثمر نشسته و تاکنون برای ۱۰ سرمایه گذار اقامت صادر و برای ۲۹ سرمایه گذار دیگر نیز به زودی مجوز اقامت صادر خواهد شد.

وی عنوان کرد: مجموعه مدیریت استان نسبت به سرمایه گذاری اتباع خارجی برخی حقوق و مزایایی که ناشی از اقامت است ایجاد خواهد کرد.

به باور استاندار قم، در دنیای امروز مرزهای بین المللی در مساله اقتصادی برداشته شده و سرمایه گذاران با حفظ ملیت خود می توانند در هر کشوری که امنیت، مزیت، رقابت و سودآوری داشته باشد، فعالیت اقتصادی کنند.

سرمست اشاره به وجود حرم کریمه  اهل بیت (س)، مسجد مقدس جمکران، حوزه های علمیه و دانشگاه جامعه المصطفی در قم گفت: با چنین ویژگی هایی و با حضور مهمانان و زائرین خارجی، قم یک جهانشهر محسوب می شود.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه ی خدمات رایگان به اتباع خارجی در ایران، شیوع ویروس کرونا طی دو سال گذشته را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: ارائه  بدون تبعیض طرح های سلامت محور به اتباع مقیم استان به ویژه انجام واکسیناسیون این افراد در دستور کار مسئولان بوده است.

اقامت ویژه به اتباع خارجی فعال در حوزه‌های اقتصادی استان قم اعطا شد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha