فرماندار سرپل ذهاب: باید حافظ ارزش شهید و شهادت در جامعه باشیم

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب گفت: شهید و شهادت از جایگاه ویژه ای برخوردارند از این رو باید حافظ ارزش شهید و شهادت در جامعه باشیم.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، نورالدین فرزادی پور عصر سه شنبه در جلسه ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه افزود: انقلاب اسلامی به برکت خون شهدای گرانقدر حاصل شده و حرکت در مسیر شهدا تداوم دهنده این نظام و انقلاب است.

وی با اشاره به  تکمیل یادمان شهدای بازی دراز اظهار داشت: پروژه درخت کاری ۲ طرف مسیر یادمان شهدای بازی دراز و آب نما در محل یادمان به عنوان نماد غرب کشور نیازمند توجه ویژه ای است.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: یکی از مطالبات مردمی با این مضمون است که یادمان شهدای ترکویس به عنوان محل شهادت شهدای ۱۶اسفند سال ۶۳ در روستای کلاوه بخش قلعه شاهین در حال حاضر هیچ اقدامی انجام نشده است از این رو حرمت، جایگاه و شان این شهیدان با ساخت المان مناسب باید در جامعه حفظ شود.

او ادامه داد: اجرای این طرح ها نیازمند تهیه طرح مطالعاتی و اجرایی است  و باید معارض شناسایی شود و از نظر نیروی انسانی، تامین درخت. برنامه ریزی لازم انجام شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های مقدس نیز در این جلسه گفت: جنگ تحمیلی به گفته مقام معظم رهبری در کرمانشاه آغاز شد و در همین استان به پایان رسید که این‌ جنگ در دوران دفاع مقدس یک جنگ نابرابر بود که ابتدا در شهرستان گیلانغرب و بعد سرپل ذهاب و قصرشیرین آغاز و مورد تجاوز دشمن بعثی قرار گرفت.

سردار ناصر باباخانی افزود: مردم این منطقه جنگ تحمیلی را با گوشت و خون و جسم خود لمس کردند همه مردم این شهرستان رزمنده بودند اعم از مرد زن بچه، کوچک و بزرگ، در خط مقدم و پشت خط مقدم ایستادند و مقاومت کردند.

وی اظهار داشت: یادمان بازی دراز در سرپل ذهاب تبدیل به محلی برای فرهنگ شده است.

او  در ادامه به اجرای طرح های موردنظر در یادمان های شهدای این شهرستان اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران با همکاری شهرداری، استانداری، ارتش و دیگر نهادها پای کاراست و در تامین بودجه مساعدت لازم دارد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار نفر جمعیت دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha