ریابکوف در دیدار با نولاند: اقدامات خصمانه ضد روسی را پاسخ می دهیم

مسکو - ایرنا - سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با «ویکتوریا نولاند» همتای آمریکایی اش به وی هشدار داد که مسکو، اقدامات خصمانه ضد روسی واشنگتن را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

به گزارش ایرنا از مسکو وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد در این دیدار از طرف روسیه تأکید شد که اقدامات خصمانه ضدروسی بی پاسخ نخواهد ماند.  

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه اعلام کرد که آمریکا به رویکردی واقع بینانه که متضمن ایجاد روابط با روسیه بر مبنای برابری و در نظر گرفتن منافع طرفین باشد، نیاز دارد.

این بیانیه افزود: از طرف روسیه تأکید شد که «اقدامات خصمانه ضدروسی بی پاسخ نخواهد ماند، اما مسکو به دنبال تشدید بیشتر نیست. ما پیشنهاد می کنیم که همه محدودیت هایی را که در چند سال گذشته در هر دو طرف وضع شده بود برداریم.»

این بیانیه نوشت که ویکتوریان نولاند در این دیدار مطلع شد که ادامه خط مقابله واشنگتن در رابطه با دستور کار دوجانبه و در زمینه مشکلات حاد بین المللی و منطقه ای تنها می تواند منجر به تخریب بیشتر روابط روسیه و آمریکا شود. یک رویکرد واقع بینانه لازم است، که به معنی ایجاد آنها بر اساس اصول برابری و در نظر گرفتن منافع یکدیگر است.

 در این دیدار همچنین در مورد وضعیت و چشم اندازهای توسعه روابط بین دو کشور بحث و توجه ویژه ای به مسائل مربوط به عملکرد نمایندگی های خارجی روسیه و ایالات متحده در قلمرو یکدیگر شد.

ریابکوف درباره مذاکرات با نولاند: آمریکایی ها به خواسته های روسیه گوش نمی دهند

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، پس از مذاکره با ویکتوریا نولند، معاون وزیر خارجه آمریکا در مسکو، گفت که دو کشور در به دست اوردن پیشرفت در مذاکرات ناکام بوده اند. به گفته وی، در مسائل مربوط به عادی سازی روابط دیپلماتیک و همچنین صدور ویزا، هنوز "پتانسیل بحران" وجود دارد و ایالات متحده به خواسته های روسیه توجه نمی کند. طرف روسی همچنین یادآور شد که حضور نظامی آمریکا در آسیای مرکزی را نمی پذیرد. خانم نولند از اظهارنظر در مورد نتایج این نشست خودداری کرد.


ریابکوف در دیدار با نولاند: اقدامات خصمانه ضد روسی را پاسخ می دهیم

وی افزود:  احتمال تشدید بیشتر در این بخش ها وجود دارد. 

پس از ملاقات با سرگئی ریابکوف، ویکتوریا نولند از اظهارنظر خودداری کرد، فقط اشاره کرد که "خوشحالم که در روسیه هستم و روابط دوجانبه را بررسی می کنم (به نقل از ریانووستی).

خانم نولند در ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر)  وارد روسیه شد و تا ۱۳ اکتبر در اینجا می ماند. در مسکو، او قرار است با  یوری اوشاکوف، دستیار رئیس جمهور روسیه در امور بین الملل نیز دیدار کند.  او قبلاً در فهرست تحریم های روسیه قرار داشت و از صدور ویزای روسیه برای وی خودداری شد. در مقابل مجوز ورود به روسیه برای ویکتوریا نولند، کنستانتین ورونسوف، معاون اداره منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه، ویزای آمریکا دریافت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha