ایران:اتهامات دروغین رژیم اسرائیل شیوه همیشگی برای پوشاندن جنایات است

نیویورک - ایرنا - رایزن نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به لفاظی ها و اتهامات رژیم صهیونیستی گفت: طرح اتهامات دروغین و ساختگی علیه جمهوری اسلامی ایران، شیوه همیشگی این رژیم برای پوشاندن جرم و جنایات خود بر علیه مردم فلسطین بوده است.

به گزارش ایرنا، حیدرعلی بلوجی یکی از دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی در کمیته اول هفتاد و ششمین مجمع عمومی این نهاد بین المللی  با استفاده از دوبار حق پاسخ با رد اتهامات اسرائیل افزود: ما تاکید می کنیم که هیچ دروغ و بحران ساختگی ماهیت جنایتکار، جنگ طلب و توسعه طلب این رژیم  را نمی تواند از انظار عمومی مخفی کند. شیوه ای که این رژیم در ۷۰ سال گذشته دنبال کرده است.

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که این اسرائیل است که آشکارا حقوق بین الملل را نقض می کند، از قطعنامه های سازمان ملل سرپیچی می کند و  حقوق بنیادین مردم فلسطین و ساکنین عرب مناطق اشغالی را زیر پا می گذارد.

بلوجی تصریح کرد: در نتیجه مردم فلسطین از حق خود بر سرزمین واموال خود محروم و از روی اجبار آواره شده و در معرض ترور، ارعاب و خشونت قرار می گیرند و حق سرنوشت مردم فلسطین از آنها سلب می شود.

عضو هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل همچنین گفت حتی در شرایط کنونی که جامعه جهانی با بیماری کرونا درگیر است، اسرائیل از این فرصت برای ادامه توسعه مناطق اشغالی و شهرک سازی برای تثبت اشغال نظامی سایر مناطق فلسطین سوء استفاده می کند. در چنین شرایطی ادامه محاصره نوار غزه، بحران انسانی در این منطقه را به وخامت بیشتر سوق داده و شرایط زندگی برای مردم فلسطین را دشوارتر می کند.

وی یادآور شد: البته اسرائیل تنها به اشغال سرزمین فلسطین بسنده نکرده و خاک کشورهای همسایه را نیز اشغال کرده و همه اینها نشان می دهد که تاریخ اسرائیل مشحون از تجاوز در عین تمایلی هیستریک و تبلیغات دروغین برای جلب ترحم بین المللی است. 

بلوجی اضافه کرد که اسرائیل از رژیم های بین المللی ناظر بر سلاحهای کشتار جمعی هم سرپیچی کرده و برغم خواست جامعه بین المللی نه تنها به عضویت هیچکدام از معاهدات مربوطه در نیامده بلکه مانع عمده بر سر راه ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای به ابتکار ایران است.

 این دیپلمات ایرانی اظهار داشت: سلاحهای کشتار جمعی اسرائیل جدی ترین تهدید امنیتی برای همه کشورها منطقه و عدم اشاعه است. با این حال اسرائیل می کوشد تا توانمندی های متعارف و برنامه هسته ای صلح آمیز ایران را که تحت نظارت کامل آژانس بین المللی انرژی اتمی است، به عنوان چالشی برای ثبات منطقه معرفی کند.

وی تاکید کرد: این یک اقدامی منافقانه برای دورکردن نظرها از خطر اصلی علیه ثبات منطقه ای مخصوصا زرادخانه هسته ای  و دیگر تاسیسات هسته ای این رژیم است که به دور از هرگونه نظارت بین المللی می باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha