حدود ۶۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند

اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: هم اکنون حدود ۶۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند.

دکتر فرهاد ابول نژادیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: از این تعداد بیمار کرونایی حدود ۴۰۰ بیمار در بخش های عادی و بقیه در بخش ویژه تحت مراقبت هستند.

وی با بیان اینکه روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی خوزستان مراجعه می کنند افزود: در پیک چهارم کرونا در استان تعداد مراجعه‌کنندگان روزانه به بیمارستان‌ها بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۹ نفر بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به احتمال پیک جدید کرونا در آبان امسال گفت: در روزهای اخیر موارد بیماری در برخی از استان ها رشد محسوسی داشته که این موضوع هشدار دهنده بوده و باید مراقب باشیم.

وی ادامه داد: چند روز گذشته روند بیماری ناشی از کرونا در ۲ شهرستان حمیدیه و هویزه افزایشی شد که بلافاصله رهگیری‌ها را افرایش داده و بیماران بیشتری را در قرنطینه قرار دادیم و اکنون شرایط مناسبی در این مناطق حاکم است.

ابول نژادیان گفت: در شرایط موجود اولویت ما واکسیناسیون جامعه هدف و به ویژه دانش آموزان است زیرا بازگشایی مدارس را در پیش داریم و باید هر چه سریعتر دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال استان واکسینه شوند.

هم اکنون ۱۴ شهرستان خوزستان زرد و ۱۳ شهرستان آبی کرونایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha