۲۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84502827
۰ نفر

برچسب‌ها

قطر: میانجیگری بین ایران و سایر کشورها به نفع ماست

تهران-ایرنا- وزیر خارجه قطر امروز (چهارشنبه) در سخنانی با اشاره به مذاکرات جاری ایران و عربستان گفت: میانجیگری بین ایران و سایر کشورها به نفع قطر است.

به گزارش روز (چهارشنبه) ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، «محمد بن عبدالرحمان» وزیر خارجه قطر تأکید کرد که میانجیگری بین ایران و سایر کشورها به نفع دوحه می باشد.

این مقام قطری تاکید کرد: ما با همسایگان خود برای تقویت شورای همکاری خلیج فارس تلاش می کنیم. همه رهبران خلیج فارس مایلند تا در آینده از هرگونه اختلاف نظر جلوگیری کنند.

وزیر خارجه قطر همچنین بر لزوم بازگشت (آمریکا) به توافق هسته ای با ایران تاکید و اظهار داشت: احیای توافق هسته ای (برجام) به نفع ما می باشد و دوحه هرگونه حمایت لازم برای دستیابی به این هدف را انجام می دهد.

 وی درباره تحولات افغانستان نیز گفت: به رسمیت شناختن دولت طالبان در اولویت دوحه نیست و هیچ مسیر مشخصی برای لغو پول‌های بلوکه شده افغانستان وجود ندارد.

«توافقنامه ابراهیم» با سیاست‌های ما همخوانی ندارد

وزیر خارجه قطر در بخش دیگر از سخنانش به توافقنامه ابراهیم (عادی‌سازی روابط و سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی) اشاره کرد و گفت: این توافقنامه با سیاست‌های قطر همخوانی ندارد، چرا که هیچ چشم‌اندازی در مورد پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی ارائه نداده است.

وی تصریح کرد: مادامی که اشغال فلسطین ادامه دارد، نمی‌توان به عادی‌سازی روابط با این رژیم اعتماد کرد.

محمد بن عبدالرحمان همچنین اظهار داشت که پایه و اساس مشکل با رژیم صهیونیستی، اشغال اراضی عربی و فلسطینی است که توافقنامه ابراهیم از این مسئله عبور کرده است.

وی تاکید کرد که نباید بر عادی‌سازی روابط اقتصادی با رژیم صهیونیستی تکیه کنیم و اشغالگری این رژیم در اراضی فلسطینی را فراموش نماییم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha