دشمن امروز منطقه و کشورهای همسایه رژیم صهیونیستی است

تهران - ایرنا - نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی دشمن امروز منطقه را رژیم صهیونیستی دانست و به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، جمهوری آذربایجان، عراق و سوریه در این باره هشدار داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدحسن آصفری» در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و نطق میان دستور خود گفت: امنیت پایداری که در جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است متعلق به همه کشورهای همسایه است و بزرگترین تهدید امروز برای منطقه رژیم صهیونیستی است. کشورهای همسایه از جمله ترکیه و آذربایجان، عراق و سوریه باید متوجه باشند که امروز دشمن واقعی منطقه رژیم صهیونیستی است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا توجه به نیروهای مسلح به عنوان توان بنیه دفاعی کشور را از جمله مسائلی مهم امروز دانست و گفت: اما از حقوق بسیار کم بازنشستگان و همسان سازی حقوق آنها موضوع بسیار با اهمیتی است و انتظار می‌رود دولت به آن توجه کند.

نماینده مردم اراک با تاکید بر اینکه در قانون اساسی به موضوع عدالت در اصل سوم اشاره شده است، گفت: مردم هزینه‌های سنگینی برای بهداشت و درمان پرداخت می‌کنند و امروز برخی از مردم امروز فاقد هرگونه دفترچه های تامین اجتماعی و درمانی هستند.

وی ادامه داد: برخی دفترچه های بیمه‌ای، خدمات درمانی قابل توجهی ارائه نمی‌کنند و  دولت باید به موضوع بهداشت و درمان و هزینه‌هایی که مردم در این حوزه پرداخت می‌کنند توجه داشته باشد.

آصفری با بیان اینکه اصحاب رسانه از هرگونه حمایت دولتی محروم هستند، گفت:  مسئله جوانان با شعار حل نمی شود باید برای آن اقدام کنیم، جوان نیاز به شغل دارد، اشتغالزایی با سخنرانی و بخشنامه کردن ممکن نمی شود باید برای آن پول و بودجه در نظر گرفت و تسهیلات قرض الحسنه دید تا بتوان مشکل را حل کنیم.

این نماینده مجلس گفت: زنان بدسرپرست یا نداشتن سرپرست چطور می خواهند درآمد داشته باشند. دولت باید به این قشر توجه کند، افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و بهزیستی با حداقل حقوق چگونه می‌توانند معشیت خود را دنبال کنند و ادعای حمایت از محرومین را چگونه می توانیم مطرح کنیم حمایت از محرومین در عمل امکان پذیر است.

وی با اشاره به موضوع رتبه بندی معلمان و فرهنگیان تاکید کرد: فرهنگیان منتظر اجرایی شدن رتبه بندی و مجلس باید هر چه سریعترموضوع رتبه بندی را عملیاتی کند. از طرفی کارمندان را با روش های مختلف به کار می‌گیریم و با عناوین مختلف پیمانی، قراردادی و شرکتی کار می‌کنند و نظارتی بر حقوق آنها وجود ندارد باید قراردادشان مستقیم با دولت باشد و تکلیف حقوقشان مشخص شود.

آصفری عنوان کرد: مبارزه با فساد و برخورد با حقوق های نجومی باید در دستور کار دولت و مجلس باشد اگر مجلس می خواهد جایگاه انقلابی گری خود را حفظ کند باید به این موضوع تجه ویژه کند و باید قوانینی بیاوریم که با نجومی بگیران به جد برخورد شود.

وی ادامه داد: موضوع کارگران را باید در لایحه بودجه دیده شود، ناعدالتی که امروز در حوزه پرداخت حقوق کارگری وجود دارد، عدم امنیت شغلی که در حوزه کارگری وجود دارد باید در قالب قانون رفع شود. مجددا تاکید دارم مردم امید پیدا کرده اند با انتخاب مدیران انقلابی  مشکلات برطرف می شود این امیدشان را با همکاری دولت و مجلس روز افزون کنیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره مشکلات حوزه انتخابیه خود خاطرنشان کرد: آلودگی هوای اراک,  عدم اسفالت راه های روستایی، عدم بیمه کشاورزان، مشکلات ایثارگران و اشتغال فرزندان ایثارگران و حقوق پایین آنها از جمله مسائلی است که باید به آن توجه شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha